Strona główna Aktualności CEO Huawei przewiduje przyszłość składanych smartfonów

CEO Huawei przewiduje przyszłość składanych smartfonów

-

Może na wstępie, zadam wam pytanie – co myślicie o składanych smartfonach i jaka jest ich przyszłość? Zawsze mi się wydawało, że składaki nie mają racji bytu, ani to wygodne, ani jakoś dobrze rozwiązane. Możliwe, że zmienię zdanie na ten temat, jeśli miałbym kiedyś którykolwiek, jednak na razie sukcesu nie wróżę.

Wizjoner Richard Yu

Huawei to jeden z producentów, który postanowił w tym roku pokazać nam swój składany smartfon – Huawei Mate X. Niedawno wywiadu udzielał CEO tej marki, czyli Richard Yu i przyznał, że kolejne składane telefony już nadchodzą. Co lepsze, zdradzę pewne szczegóły czasowe na ich temat.

Dzięki rozmowie, który z CEO przeprowadziło GSMArena, możemy ocenić bardzo odważne słowa pana Yu. Czy stwierdzenie, że w ciągu dwóch lat, ponad połowa flagowych telefonów będzie składana, można inaczej nazwać? Wydaje mi się, że ciężko to przewidzieć i w to uwierzyć – nam, zwykłym ludziom, którzy nie mają dostępu do takich informacji jak dyrektor Huawei. Oczywiście ma on na myśli tylko ich produkty, które wyjadą z ich stajni.

Myślę, że w segmencie flagowców, w ciągu dwóch lat połowa smartfonów będzie składana – powiedział CEO Huawei, Richard Yu.

Jak dobrze wiecie, chińska firma ma dwie serie flagowe – P oraz Mate. Czyżbyśmy mogli mieć styczność, że wersja Pro zaoferuje coś nowego, poza większą ilością wszystkiego? Po cichu można na to liczyć. Wtedy Lite i standard byłyby zwykłymi telefonami, natomiast Pro to już omawiane składaki. Plan, a raczej myśli na ten temat dość odważne, ale kto wie, co przyniesie nam przyszłość.

huawei mate x

Największym rywalem dla Huawei Mate X jest oczywiście Samsung Fold i prawdopodobnie między tymi modelami rozgrywa się walka o to, który jest lepszy i dlaczego. Jeśli wierzyć słowom kierownictwu Huawei, to w przyszłości ceny składaków będą w cenie zwykłych flagowców. To wszystko jednak się okaże.

Warto przeczytać: Huawei P30 vs Samsung Galaxy S10e vs Xiaomi Mi 9 – porównanie specyfikacji i cen

Na koniec warto dodać, że według pana Richarda, składane smartfony mogą być w rozmiarze połowy P30 Pro. Ewidentnie daje nam znać, że trwają prace nad innymi takimi modelami i ich wersjami.

Podobają się wam składane smartfony? Mamy tu ich zwolenników?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej