Chcesz jako pierwszy przetestować MIUI 12 Global? Xiaomi szuka testerów nowej wersji swojej nakładki!

Chcesz jako pierwszy przetestować MIUI 12 Global? Xiaomi szuka testerów nowej wersji swojej nakładki!

Kilka dni temu Xiaomi zaprezentowało światu MIUI 12 w wersji chińskiej. Oczywiście zanim nakładka ta trafi do użytkowników na całym świecie minie jeszcze trochę czasu. Jeśli jednak lubicie testować oprogramowanie i nie straszne wam błędy i niedociągnięcia to już teraz możecie się zgłosić do testów beta!

Beta testy MIUI 12 Global

Teraz na oficjalnym forum Xiaomi pojawiły się informacje dotyczące pierwszych testów beta stabilnej wersji MIUI 12 Global. Tak naprawdę do testów tych może zgłosić się każdy. Przede wszystkim trzeba posiadać Mi 9, Mi 9T lub Mi 9T Pro. Kolejnym wymaganiem jest zainstalowanie najnowszej wersji beta MIUI dostępnej na dane urządzenie. Jeśli chcecie wziąć udział w testach to na oficjalnym forum chińskiego producenta przygotowano formularz, który należy wypełnić do 18 maja tego roku. Następnie Xiaomi skontaktuje się z wybranymi osobami, a te będą musiały dołączyć do specjalnej grupy na Telegramie.

Chcesz jako pierwszy przetestować MIUI 12 Global? Xiaomi szuka testerów nowej wersji swojej nakładki!

Wszystkie aktualizacje bety MIUI 12 Global będą wysyłane do tych użytkowników poprzez OTA. Z tego też powodu ważne jest, aby na telefonie posiadać zalogowane konto Xiaomi. Chiński producent zaznacza także, że testowe wersje oprogramowania są bardzo często niedopracowane i pełne błędów. Tym samym najlepiej, aby do testów zgłaszały się osoby, które wiedzą jak, w razie problemów, przywrócić poprzednie wersje nakładki.

Zobacz także: Xiaomi coraz lepiej radzi sobie na naszym rynku smartfonów. Zaraz przegoni Samsunga

Jeśli chcecie wziąć udział w beta testach to polecam wykonać także kopię zapasową wszystkich plików, ponieważ każda z aktualizacji może usunąć nasze dane. W momencie, gdy MIUI 12 Global zostanie odpowiednio przetestowane przez pierwsze osoby zapewne rozpocznie się etap otwarte bety. Ciężko powiedzieć kiedy użytkownicy otrzymają tę nakładkę w wersji stabilnej, ale myślę, że na to będziemy musieli jeszcze poczekać. Formularz, który trzeba wypełnić, aby wziąć udział w testach znajdziecie tutaj.

Co myślicie o MIUI 12? Weźmiecie udział w beta testach globalnej wersji nowej nakładki Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!