Chcesz zmienić prędkość odtwarzania filmów czy seriali w Netflix? Teraz będzie to możliwe!

netflix logo

Netflix nieustannie rozwija zarówno przeglądarką wersję swojego serwisu jak i aplikacja mobilne. Tym razem amerykańska firma wprowadza nowość, która powinna przypaść do gustu wielu użytkownikom. O czym dokładnie mowa? Już wyjaśniamy!

Zmienna prędkość odtwarzania w Netflix

Nowe rozwiązanie powinno już być dostępne w aplikacji Netflix na smartfonach z systemem Android, ale sam sprawdziłem to na trzech telefonach z najnowszą wersją tej aplikacji i niestety funkcji tej nie znalazłem. To oznacza, że amerykańska firma może rozsyłać aktualizację falami i kolejne regiony otrzymają ją w najbliższym czasie. W bliżej nieokreślonej przyszłości nowość Netflixa pojawi się także na smartfonach z iOS, iPadach oraz w wersji przeglądarkowej. Pomysł firmy jest niezwykle prosty. Od teraz użytkownicy będą mogli spowolnić oglądane filmów czy seriali przy pomocy funkcji 0,5x lub 0,75x lub je przyspieszyć przy pomocy 1,25x oraz 1,5x.

netflix logo

Rozwiązanie to było testowane już jesienią zeszłego roku i tak naprawdę spotkało się z niezbyt ciepłym przyjęciem samych twórców treści pojawiających się w serwisie Netflix. Przede wszystkim uważają oni, że tego typu zmiany sposoby wyświetlania treści nie są czymś dobrym. Czy faktycznie tak to wygląda w rzeczywistości? Moim zdaniem możliwość spowalniania i przyspieszania filmów oraz seriali może okazać się strzałem w dziesiątkę i myślę, że z rozwiązania tego skorzysta naprawdę sporo osób.

Zobacz także: Cyberpunk Edgerunners czyli zupełnie nowe anime mające trafić na Netflixa!

Co warto zaznaczyć ustawienie to nie będzie zapamiętywane. To oznacza, że tak naprawdę przy każdej zmianie odcinka czy uruchomieniu innego filmu będziemy musieli po raz kolejny wybrać z jaką prędkością chcemy oglądać ulubione treści. Według zarządu Netflixa pomysł ten może być także idealnym rozwiązaniem dla osób niedosłyszących, które będą mogły słuchać treści z mniejszą prędkością czy dla osób niedowidzących, dla których czytanie w normalnym tempie było sporym wyzwaniem.

Co myślicie o nowym pomyśle Netflixa? Macie zamiar korzystać ze spowalniania lub przyspieszania filmów i seriali? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!