Chipolo ONE Point i CARD Point obsłużą Google Find My Device

Chipolo-one-point
(fot. Chipolo)

Na wczorajszej konferencji Google zaprezentował swoją własną odpowiedź na Apple Find My. Natychmiastowo firma Chipolo pokazała urządzenia z serii Point, które będą współpracowały z nowym ekosystemem.

Chipolo Point będą działać z Google Find My Device

Wczorajsza konferencja Google była obfita w nowości, a ogromny skrót przeczytacie na naszym portalu. Jedną z pokazanych rzeczy był nowy ekosystem Google Find My Device będący swoistą odpowiedzią dla Apple Find My. Jak się okazuje, firma Chipolo już pokazała nową serię urządzeń współpracujących z nową platformą.

Chipolo to marka, która kojarzy się nam jako tańsza alternatywa dla AirTagów od Apple. Nic w tym dziwnego – dostajemy podobną funkcjonalność w niższej cenie, więc produkt jest jak najbardziej kuszący. Seria Spot była dedykowana ekosystemowi Apple, natomiast najnowsza seria Point ma współpracować z Google Find My Device.

(fot. Chipolo)
(fot. Chipolo)

Mowa tu o dwóch produktach – Chipolo ONE Point i Chipolo CARD Point. Pierwszy lokalizator jest niewielki, okrągły i przypomina brelok. Idealnie nadaje się do kluczy czy zamków do plecaków, toreb. Zasilany jest bateriami CR2032 i takowa ma wystarczyć nawet na rok pracy. CARD Point natomiast przypomina kartę płatniczą i dedykowany jest między innymi portfelom czy pokrowcom na dokumenty. Czas pracy ma wynosić 2 lata, jednak bateria nie jest wymienna. Obydwa lokalizatory są certyfikowane zgodnie z IPX5 i obsłużą technologię Fast Pair.

Znamy również ceny nowości. Chipolo ONE Point można już teraz zamówić w preorderze za 34 EUR (około 154 zł) a CARD Point za 39 EUR (około 177 zł). Bundle natomiast (czyli 2xONE + 1xCARD) wyceniono na 90 EUR (~408 złotych).

(fot. Chipolo)
(fot. Chipolo)

Produkty Chipolo są dystrybuowane w Polsce, więc zapewne znajdziemy je w popularnych sklepach z elektroniką. Przewiduję, że będzie to TECHWISH, x-kom, Media Expert czy Euro RTV AGD. Debiut odbędzie się prawdopodobnie w lipcu lub sierpniu 2023 roku.

Źródło: Chipolo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!