Konkurent Apple AirTag już dostępny do kupienia. Oto Chipolo One Spot!

Chipolo ONE Spot

Lokalizatory GPS przeżywają gorący okres. W ostatnich miesiącach pojawił się Galaxy Smart Tag, Apple AirTag i już słyszymy o kolejnych producentach, którzy szykują swoje rozwiązania. Teraz na rynek trafiło jedno z tych, które może zainteresować użytkowników produktów Apple – Chipolo One Spot.

Chipolo One Spot ze wsparciem Apple Find My

W kwietniu tego roku Apple oficjalnie otworzyło sieć Find My na urządzenia firm trzecich. Pierwszymi akcesoriami, które miały korzystać z możliwości integracji z systemem Amerykanów miał być lokalizator Chipolo One Spot, słuchawki Belkin SOUNDFORM Freedom oraz rowery elektryczne VanMoof S3 i X3. Pierwsze z nich właśnie trafiło do sprzedaży i może tworzyć realną konkurencję dla lokalizatora GPS Apple AirTag.

chipolo one spot z kluczami
fot. Chipolo

Jednak w odróżnieniu od urządzenia oferowanego przez Giganta z Cupertino, Chipolo One Spot ma już w obudowie dziurkę, które pozwala zawiesić lokalizator w formie breloczka. Ponadto nowy gadżet jest wodoszczelny z certyfikatem IPX5, co oznacza odporność na zachlapania, podczas gdy AirTag może zostać zanurzony w wodzie (IP67). Producent dodatkowo zaznacza, że tracker powinien być bez problemu słyszalny, gdyż emituje dźwięki do głośności 120 dB. Całość natomiast zasilana jest wymienną baterią, która powinna zapewnić żywotność urządzeniu przez cały rok.

Możliwość połączenia urządzenia z siecią Find My od Apple pozwoli na wykorzystanie do lokalizacji setek milionów użytkowników z urządzeniami amerykańskiego giganta. Chipolo One Spot może zostać bez problemu użyte jako lokalizator do kluczy, bagażu, zabawki dziecięcej, a nawet przy zwierzęcej obroży. Z pomocą aplikacji Find My można zlokalizować akcesorium, włączyć dźwięk, a także uruchomić tryb zgubionego urządzenia, w przypadku którego użytkownik dostanie powiadomienie w sytuacji zlokalizowania Chipolo One Spot.

Dzisiaj, po kilku miesiącach od oficjalnej zapowiedzi, na stronie Chipolo wystartowała przedsprzedaż lokalizatora GPS One Spot. Wysyłka urządzenia ma rozpocząć się już w czerwcu, a wycenione zostało na 30€ (około 137 zł) za pojedynczy lokalizator lub 100€ (około 455 zł) za zestaw czterech sztuk. Lokalizator Chipolo One Spot dostępny jest obecnie wyłącznie w kolorze czarnym, niestety decydując się teraz na zakup, trzeba liczyć się z opóźnieniem – kolejne partie mają być wysyłane dopiero w sierpniu (czerwcowa pula już została wyprzedana).

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!