Chromebook podpowie nam, czy nasz kabel USB-C jest w pełni kompatybilny

Acer Chromebook 515

Nie wiecie, czy kabel USB-C, z którego korzystacie jest odpowiedni do wysokich standardów Chromebooka? Google wprowadza nową funkcję, która sama wykryje, czy przewód jest odpowiedni do naszego urządzenia.

Odpowiedni kabel

Kable typu USB-C występują w wielu różnych formach i nie zawsze są one w stanie spełnić wszystkie zadanie, które przed nimi postawimy. Wybierając odpowiedni przewód, powinniśmy dobrać taki, który nie tylko będzie kompatybilny z urządzeniem, do którego mamy zamiar go podłączyć, ale także taki, który jest w pełni funkcjonalny. Nieodpowiedni kabel może wpłynąć na szybkość transferu, czy ładowania, dlatego Google opracowało funkcję, mającą ten problem rozwiązać, przynajmniej dla użytkowników Chromeboobków. Po podłączeniu kabla sprawdzi ona, czy jest on w stanie wspierać wszystkie standardy, co bardzo pomoże w sytuacji, gdy nie jesteśmy tego do końca pewni lub, gdy podejrzewamy, że coś jest nie tak.

Chromebook podpowie nam, czy nasz kabel USB-C jest w pełni kompatybilny
Źródło: Google

Kompatybilność

Chromebook wyświetli nam informację o tym, czy kable USB-C jest kompatybilny z jego możliwościami. Urządzenia od Google wykorzystują USB4 i Thunderbolt 3. Co ciekawe prace nad nową funkcją zaczęły się od sytuacji, gdy podczas testów, nieodpowiedni kabel USB-C zniszczył Pixela jednego z pracowników. Na początek aktualizacja będzie dostępna dla urządzeń z procesorem Intel Core 11 i 12 generacji, ale Google wyraźnie zaznaczyło, że w niedalekiej przyszłości pojawi się także na innych modelach.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!