Google Drive z obsługą skrótów klawiszowych. No nareszcie!

Google Drive Dysk Google

Czy tego chcemy, czy nie, Dysk Google to jedna z najpopularniejszych chmur na świecie. Jak się okazuje, nareszcie aplikacja Google Drive obsłuży skróty klawiszowe.

Dysk Google z obsługą skrótów klawiszowych

Choć sam z Dysku Google od dawna nie korzystam, tak wiem, że jest to popularna chmura internetowa. I zapewne wielu z Was ucieszy najnowsza funkcja, która pomoże szybciej zarządzać plikami – zwłaszcza z poziomu komputera.

Jak informuje Google, niektórzy użytkownicy już dostają opcję korzystania ze skrótów klawiszowych w komputerowej wersji Google Drive. Mowa tu o tak popularnych skrótach jak Ctrl+C, Ctrl+X czy Ctrl+V. Czyli odpowiednio: kopiuj, wytnij i wklej. To powinno znacznie ułatwić segregowanie plików.

Google Drive

Co ciekawe, kopiowanie pobiera także link URL i nazwę tego danego pliku, więc można go łatwo wkleić w dokumencie czy w wiadomości e-mail. Natomiast skorzystanie ze skrótów kolejno Ctrl+C i Ctrl+Shift+V pozwoli Ci na stworzenie skrótu do danego pliku. A naciśnięcie Ctrl+Enter uruchomi dany plik w nowym oknie.

Nowe skróty klawiszowe to dosyć prosty dodatek, jednak naprawdę przydatny. Pozwoli nam to na szybsze i przyjemniejsze zarządzanie plikami, jak i ich udostępnianie.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!