Efekt wychodzenia z pandemii? Tablety i Chromebooki ponownie tracą na znaczeniu

Chrome OS

Pandemia COVID stała się powodem wzrostu sprzedaży komputerów z systemem Chrome OS oraz tabletów, nawet tych z Androidem. Powodem był fakt, że wiele osób musiało przejść na naukę zdalną, a te urządzenia idealnie się sprawdzały – oferowały dostęp do internetu, dobre działanie i to wszystko w niskiej cenie. Niestety, dobra passa powoli się kończy.

Chromebooki i tablety ze spadkiem

Co prawda, pandemia się jeszcze nie skończyła, ale powrót do nauki stacjonarnej jest coraz częstszym trendem. To też może być powodem tego, że sprzedaż tabletów i komputerów z Chrome OS powoli spada. Warto jednak dodać, że sprzedaż komputerów PC w III kwartale nadal pozostaje bardzo wysoka – wyższa niż przed pandemią.

Dostawy tabletów spadły o 15% rok do roku, dokładnie do 37,7 miliona sztuk. W przypadku Chromebooków jest jeszcze gorzej, bo spadek wynosi o 37% w okresie dwuletnim i aż 52% względem analogicznego okresu w 2020 roku. Dostawa Chromebooków w III kwartale wyniosła jedynie 5,8 mln sztuk.

mptech techbite smartboard 10 lte
Techbite SmartBoard 10 LTE

Warto też dodać, że kto miał kupić komputer (czy to w formie tabletu, czy Chromebooka) już to prawdopodobnie zrobił. Nałożenie się tych dwóch czynników – wcześniejsze zakupy oraz powrót do nauki stacjonarnej – sprawiło, że bum na ten sprzęt drastycznie się kończy.

Źródło: TechSpot przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!