Ciekawostka o modelach Google Pixel 9 z AnTuTu

Seria Google Pixel 8 - specyfikacja i ceny
fot. producenta

Testowanie smartfonów, które nie miały jeszcze premiery to nic nowego. Bardzo często byliśmy świadkami wycieku różnych informacji dotyczących testów porównawczych. Najczęstszym źródłem takich informacji jest benchmark AnTuTu. W końcu jest to narzędzie do testowania oprogramowania smartfonów oraz innych urządzeń. Tym razem świeże informacje pojawiły się smartfonów z rodziny Google Pixel 9, które jeszcze nie miały swojej premiery.

Jak wypadła rodzina smartfonów Google Pixel 9 w AnTuTu?

Informacje dotyczące testów przeglądarkowego giganta pojawiły się na portalu Rozetked. Na załączonych zdjęciach widzimy, że testy objęły 3 modele: Google Pixel 9 (Tokaj), Google Pixel 9 Pro (Caiman) i Google Pixel 9 Pro XL (Komodo). Urządzenia podane zostały systemowym “torturom” prezentując trochę swojego wnętrza. Testy potwierdzają, że wszystkie Pixele będą pracować na autorskim chipsecie zwanym Tensor G4 z tą różnicą, że każdy model będzie miał inny poziom wydajności. Wspomniany procesor oparty na architekturze ARMv9 (następcy ARMv8) zawiera: 1 rdzeń Cortex-X4 o częstotliwości 3,1 GHz, 3 rdzenie Cortex-A720 (2,6 GHz) i 4 rdzenie Cortex-A520 (1,95 GHz).

Google
Test AnTuTu Google Pixel 9 / fot.rozetked.me

Wyniki z AnTuTu prezentują się w sposób następujący: Pixel 9 (Tokaj) – 1,07 mln punktów, Pixel 9 Pro (Caiman) – 1,14 mln punktów, Pixel 9 Pro XL (Komodo) – 1,17 mln punktów. Dla porównania warto dodać, że zeszłoroczny Google Pixel 8 uzyskał w AnTuTu około 900 tys. Także różnice są zauważalne. Warto także pamiętać, że powyższy test może być tylko sprawdzaniem smartfonów po stronie producenta, który do premiery ma jeszcze trochę czasu. Nie możemy wykluczyć, że coś zostanie jeszcze poprawione lub zoptymalizowane. Nieoficjalnie mówi się, że smartfony Google Pixel z serii 9 trafią do sprzedaży jesienią 2024 roku.

Źródło: Rozetked  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!