Co da połączenie Arch Linux z Deepin DE? System ArchEX!

archex

Środowisko graficzne Deepin jest jednym z najpiękniejszych i wręcz pokazuje nam, jak śliczny i użyteczny może być Linux. Niestety, wielu potencjalnych użytkowników odstrasza pochodzenie tego systemu – Chiny. Dlatego też ktoś postanowił wziąć Deepin DE i następnie połączyć je z Arch Linux. Taki właśnie jest ArchEX Linux.

W zasadzie ArchEX Linux nie jest wyjątkowo nowym systemem, bowiem powstał on kilka lat temu i wyznaje motto KISS (Keep It Simple Stupid). Ma on dostarczyć nam zalety Arch Linux w o wiele prostszej formie, bez zbędnej i niezwykle trudnej instalacji. ArchEX teraz ma szansę stać się naprawdę popularnym OS-em.

Warto zobaczyć: Archraft OS – minimalistyczna i lekka dystrybucja Linuxa – z dużą aktualizacją!

ArchEX Linux z Deepin DE

Właśnie został wydany system ArchEX Linux 200914. Największą nowością jest oczywiście wprowadzenie środowiska graficznego Deepin DE 15.11 (o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<). Co ciekawe, ArchEX oferuje dual-desktop, a więc jednocześnie mamy zainstalowane dwa środowiska – Deepin DE oraz LXQt – i w razie potrzeby możemy się szybko przełączyć na to drugie. Ponadto usprawniono działanie graficznego instalatora systemu Calamares 3.2.17, który od teraz nie powinien sypać błędami oraz wprowadzono Linux Kernel w wersji 5.8.8.

Co da połączenie Arch Linux z Deepin DE? System ArchEX!
ArchEX Linux

Oprócz jądra Linuxa aktualizacji doczekały się aplikacje początkowe, między innymi Mozilla Firefox, GIMP oraz Spotify. Co ciekawe, z systemu możemy korzystać prosto z pamięci przenośnej, a wszystkie nasze działania i dane stworzone wewnątrz ArchEX Linux zostaną na niej zapisane (w odróżnieniu od wielu innych dystrybucji).

ArchEX Linux jest darmowym system i może zostać pobrany >>stąd<<.

Korzystacie z Linuxa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!