Strona główna Akcesoria Co łączy OPPO i Pokemon? Poznajcie powerbank Pikachu Super VOOC i specjalne...

Co łączy OPPO i Pokemon? Poznajcie powerbank Pikachu Super VOOC i specjalne pokrowce!

-

Producenci smartfonów prześcigają się w coraz to szybszych technologiach ładowania swoich urządzeń. Jednak zapominają oni o powerbankach, które najczęściej nie mogą pochwalić się tak rewelacyjnymi wynikami jak ma to miejsce w przypadku używania standardowej ładowarki. Nowość firmy OPPO całkowicie zmienia sytuację na rynku.

Super VOOC od Oppo

Technologia Super VOOC Flash Charge została zaprezentowana na targach MWC 2016, ale zadebiutowała dopiero w 2018 roku w modelu oznaczonym jako OPPO X Lamborghini Edition. I trzeba przyznać, że rozwiązanie to robi wrażenie. Smartfony korzystające z tego rozwiązania ładowane są prądem o napięciu 10 V i natężeniu 5 A, a to przekłada się na moc aż 50 W. Moc ta pozwala naładować urządzenie od 0% do 40% w zaledwie.. 10 minut!

oppo powerbank 2

Co ma do tego Pikachu?

Myślę, że większość z was oglądała Pokemony. Ja się na serii tej wychowałem i to zarówno jeśli chodzi o bajki jak i gry, które pojawiały się z zastraszającym tempie. Jeśli jednak w jakiś sposób ominęły was czasy Pokemonów to już tłumaczę skąd i dlaczego akurat Pikachu. Elektryczny pokemon, którego błyskawice mogły przyprawić niejednego wroga o poważne kłopoty. I to właśnie z tego powodu firma OPPO postanowiła połączyć siły z twórcami bajki i stworzyć powerbank szybki jak błyskawica oraz niezwykły pokrowiec.

oppo powerbank pikachu x (1)

Nowości OPPO

Powerbank posiada pojemność 10000 mAh i tak naprawdę był to strzał w dziesiątkę. Oczywiście moglibyśmy oczekiwać 20000 mAh, ale pamiętajmy o tym, że tak duży bank energii może stać się problemem na odprawie celnej przy locie samolotem. Sam byłem świadkiem sytuacji gdy jeden z pasażerów był zmuszony do wyrzucenia swojego ukochanego powerbanka Xiaomi. Oczywiście wystarczy przed lotem przeczytać regulamin danych linii lotniczych, ale korzystając z 10000 mAh możemy być pewni, że wejdziemy z nim na pokład każdego samolotu. Powerbank OPPO został wyposażony w jedno pełnowymiarowe złącze USB oraz USB typu C. Dodatkowo zastosowano cztery diody informujące użytkownika o stanie naładowania urządzenia.

oppo powerbank pikachu x (2)

Prawdziwi fani Pokemon mogą także kupić specjalny pokrowiec dedykowany do modelu R17 Pro. Na rynku pojawią się dwie wersje ochronnych plecków, ale nie będzie to zwykły case. Pokrowiec z wbudowanym NFC? Na taki pomysł wpadła firma OPPO. Zapytacie po co? Wystarczy go nałożyć i automatycznie zostanie zmieniony motyw na taki, który ma nawiązywać do samego Pikachu. Niby nic, a jednak potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

oppo powerbank pikachu x (3)

Ceny i dostępność

Akcesoria te trafią do sprzedaży jedynie w samym Państwie Środka. Możliwe, że chińskie sklepy oferujące wysyłkę do Polski wprowadzą je do swojej oferty, ale tego nie możemy być pewni. Sprzedaż pokrowców rozpocznie się już 11 listopada. Zostały one wyceniony na 149 juanów (ok. 80 zł). Powerbank pojawi się dopiero w grudniu tego roku w cenie 399 juanów (ok. 215 zł).

Jak podobają się wam nowości OPPO i Pokemon? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej