Counter-Strike 2 oficjalnie zapowiedziany! Zobaczcie pierwsze materiały

Counter-Strike 2 oficjalnie zapowiedziany! Zobaczcie pierwsze materiały
Źródło: Valve

Valve ogłosiło, że jeszcze w tym roku na platformie Steam pojawi się kontynuacja legendarnej strzelanki.

Poprawa

Counter-Strike to fenomen, który przyciąga przed monitory komputerów setki tysięcy graczy. Już od pierwszej wersji gry stało się jasne, że tytuł ma w sobie coś unikatowego. Counter Strike zainspirowało i wpłynęło na niemal wszystkie shootery, które pojawiły się w późniejszym czasie. Fani jednak powoli zaczęli tracić nadzieję, że kiedykolwiek gra ta otrzyma drugą część. Od czasu zmiany tryby gry na free to play wiele osób zauważyło, że poziom rozgrywki znacznie spadł. Teraz dostaliśmy nową nadzieję, że Valve poprawi wszystkie dotychczasowe błędy. Czego możemy się spodziewać?

Co nowego?

Counter-Strike 2 ma poprawić nie tylko grafikę, ale także mechanikę gry. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu silnika Source 2. Gracze zauważą, że zmianie ulegnie, chociażby zachowanie się dymu, który będzie teraz zależny od podmuchów i wiatru, a także przelatujących kul. Najciekawsza jest jednak zapowiedź usprawnienia synchronizacji graczy z serwerami, a co za tym idzie również zmiana częstotliwości aktualizacji. Poprawiony ma być także dźwięk interfejs i wiele innych funkcji. Każdy, kto spędził chociaż trochę czasu w grze, wie, jak bardzo potrzebne jest to usprawnienie.

Premiera

Counter Strike pojawi się już latem tego roku, ale zanim dojdzie do pełnej premiery, Valve chce przeprowadzić szereg testów. Mają się one rozpocząć już od dzisiaj, a zaproszeni do nich zostaną tylko wybrani gracze. Jeśli w Waszej bibliotece Steam znajduje się Counter-Strike: Global Offensive nowa gra będzie dostępna do pobrania całkowicie za darmo.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!