Cyberpunk 2077 – metro w aktualizacji 2.1

cyberpunk 2077
źródło: GOG

Ostatnio świat gier obiegła ekscytująca wieść: do gry zmierza darmowa aktualizacja 2.1, która zapowiada się na prawdziwą rewolucję w doświadczeniach graczy.

Poznaliśmy szczegóły na temat aktualizacji 2.1

Początkowo szczegóły aktualizacji owiane były tajemnicą, ale wszystko wyjaśniło się podczas ostatniej transmisji REDstreams na Twitchu. Twórcy zdradzili, że lista zmian jest obszerna, a największą niespodzianką okazał się nowy system metra Night City Area Rapid Transport. To rozwiązanie, pozwalające na szybsze przemieszczanie się po mieście, zmienia zasady gry – dosłownie i w przenośni. Dostępnych będzie pięć linii metra i dziewiętnaście stacji, co znacząco ułatwi eksplorację Night City.

Inną nowością, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom wirtualnego świata, jest radioport. Pozwala on na słuchanie radia nie tylko podczas jazdy samochodem, ale także w trakcie spacerów czy podróży metrem. Co więcej, głośność radia automatycznie zmniejszy się podczas kluczowych momentów w grze.

Walki z bossami w “Cyberpunk 2077” również przeszły metamorfozę. Teraz będą one bardziej wymagające, a przeciwnicy dostosują się do taktyk graczy. To z pewnością podniesie poziom adrenaliny i wyzwania. Oprócz tego, gracze będą mogli cieszyć się nowymi pojazdami, w tym Porsche 911 w wersji cabrio, a także ulepszoną jazdą na motocyklach – teraz możliwa jest jazda na jednym kole czy robienie salt.

Jednak to nie wszystko. CD Projekt RED postanowiło również wprowadzić nową zakładkę “Dostępność” w ustawieniach gry. Znajdziemy w niej nie tylko dotychczasowe udogodnienia, ale także szereg nowości. Wśród nich są tryby dla daltonistów, możliwość dostosowania napisów, przezroczystość tła, pomoc w celowaniu, konfiguracja natężenia wibracji kontrolera, kropka na środku ekranu ograniczająca objawy choroby lokomocyjnej, czy efekty haptyczne interfejsu. To krok milowy dla dostępności i komfortu graczy.

Warto podkreślić, że te zapowiedziane zmiany to tylko część tego, co szykuje CD Projekt RED. Twórcy obiecują ujawnić więcej szczegółów wraz ze zbliżaniem się premiery aktualizacji 2.1 oraz odsłony “Cyberpunk 2077: Ultimate Edition”, zawierającej podstawową wersję gry oraz dodatek “Widmo Wolności”. Premiera zaplanowana jest na 5 grudnia 2023 roku.

Źródło: purepc.pl, youtube.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!