Cztery modele Nokii z 2017 roku otrzymały dodatkowy rok wsparcia

Cztery modele Nokii z 2017 roku otrzymały dodatkowy rok wsparcia

Mamy świetną informację dla posiadaczy Nokii 3, Nokii 5, Nokii 6 oraz Nokii 8. Smartfony te zostały zaprezentowane w 2017 roku i tak naprawdę ich wsparcie powinno skończyć się w tym roku. HMD Global zmieniło jednak swoją decyzję i postanowiło zapewnić użytkownikom tych urządzeń aktualizację aż do jesieni przyszłego roku!

Brawa dla HMD Global

Prawda jest taka, że w androidowym świecie każdy z producentów podchodzi do tematu aktualizacji zupełnie inaczej. Niektórzy wspierają swoje smartfony przez długie lata, a w innych przypadkach wsparcie kończy się po jednej aktualizacji systemu z zielonym robocikiem. Firma HMD Global, w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na swojej stronie, przypomina, że Nokie 3, 5, 6 oraz 8 otrzymały już dwie duże aktualizację Androida oraz sporo mniejszych poprawiających działanie telefonu czy wprowadzających aktualne paczki zabezpieczeń. I nikogo nie zdziwiłoby to, gdyby modele te przestały być wspierane pod koniec tego roku. W rzeczywistości sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Cztery modele Nokii z 2017 roku otrzymały dodatkowy rok wsparcia

W tym samym komunikacie HMD Global zaznaczyło, że nie zamierza porzucić wsparcia dla swoich smartfonów z 2017 roku. Tym samym Nokia 3 będzie otrzymywać aktualizację do września, a Nokia 5, Nokia 6 oraz Nokia 8 aż do października przyszłego roku. Nie będą to jednak comiesięczne paczki zabezpieczeń, jak ma to miejsce w przypadku wielu telefonów należących do programu Android One. Smartfony HMD Global będą otrzymywać kwartalne aktualizację, które będą w sobie łączyć najważniejsze zmiany w kwestii bezpieczeństwa udostępnione przez Google.

Zobacz także: Dane użytkowników smartfonów Nokia będą przechowywane na serwerach w Finlandii

Jednocześnie nie możemy oczekiwać tego, że Nokia 3, 5, 6 oraz 8 otrzymają kolejną wersję samego systemu z zielonym robocikiem. Niemniej jednak decyzja HMD Global jest krokiem w świetną stronę i jednocześnie wiadomość ta może sprawić, że dużo więcej potencjalnych klientów zwróci swój wzrok właśnie w stronę smartfonów Nokii. Miejmy nadzieję, że sytuacja będzie podobnie wyglądać także jeśli chodzi o inne modele!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!