Czwarta wersja beta Android Q została opublikowana i wstrzymana

android q

Android Q to coś na co czeka wielu użytkowników smartfonów. Nowy system z zielonym robocikiem nadal jest w fazie testowej. Teraz Google opublikowało w sieci czwartą już betę swojego systemu, ale ta bardzo szybko znikła z sieci. Jaki jest tego powód?

Niedopracowana wersja beta

Tak naprawdę można powiedzieć, że czwarta beta to coś na co czekali wszyscy deweloperzy. Wersja ta w końcu oferuje API, które finalnie znajdzie się w Androidzie Q, a tym samym twórcy aplikacji już teraz mogą rozpocząć pracę nad optymalizacją swoich aplikacji pod najnowszy system z zielonym robocikiem. Co więcej nowa beta miała być pozbawiona wad poprzedniczki i oferować już w pełni płynną pracę. Tym samym system ten miał nadawać się nie tylko dla geeków czy osób bardzo mocno zainteresowanych oprogramowaniem w smartfonach, ale także dla przeciętnych użytkowników, którzy mają podstawową wiedzę na temat telefonów.

Zobacz także: Co nowego wprowadzi Android Q? Oto garść informacji po prezentacji na Google I/O 2019!

Niestety, ale w rzeczywistości sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Największym problemem czwartej bety Androida Q była instalacja, która rzadko kiedy przechodziła bez jakiegokolwiek komunikatu o błędzie. Cały proces kończył się najczęściej zapętleniem animacji początkowej (bootloop) lub automatycznych przechodzeniem smartfona do trybu recovery. Tym samym użytkownicy musieli wgrywać poprzednią betę Androida Q lub stabilną wersję Androida Pie.

android q

Co na to Google? Amerykański gigant jest świadomy problemu. Czwarta beta Androida Q została z tego powodu wstrzymana i aktualizacja poprzez OTA dla Pixeli pojawi się w momencie gdy programiści usuną problem. Kiedy to nastąpi? Tego niestety nie wiemy. Premiera Androida Q ma odbyć się już w sierpniu tego roku, a co za tym idzie na pracę i poprawki zostało już niewiele czasu. Miejmy nadzieję, że Google uda się rozwiązać wszelkie problemy i otrzymamy coś dopracowanego do perfekcji.

Korzystaliście już z bety Androida Q? Czekacie na nową wersję systemu z zielonym robocikiem? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!