Czy smartfon może być eco? Teracube udowadnia, że tak

teracube

Jak dobrze wiemy, smartfonów jest coraz więcej, a użytkownicy zmieniają je wyjątkowo często. Wpływ na to ma wiele czynników, chociażby krótki okres gwarancyjny, a także utrudniona naprawa uszkodzonych egzemplarzy. Takiego działania z pewnością nie można opisać jako ekologiczne. Dlatego też symbolem ekologii wśród smartfonów ma być Teracube.

Teracube to niezbyt drogi smartfon z ogromnymi zaletami

Jak zapewne wiecie, w Europie kupując nowy smartfon dostajemy jedynie 2 lata gwarancji (czasami jest to 3 lata, przynajmniej tak było kiedyś z flagowymi smartfonami od Huawei – nie wiem jak jest teraz). Mało tego, często wiele napraw jest nieopłacalnych bowiem komponenty smartfonów potrafią być naprawdę drogie. I w tym momencie wchodzi Teracube!

Warto przeczytać: Redmi Note 9 Pro to świetny wybór przy ograniczonym budżecie [recenzja]

Teracube to finalista CES 2020, który jednocześnie może zostać okrzyknięty ekologicznym smartfonem. Dlaczego? Przede wszystkim kupując smartfon Teracube dostajemy aż 4 lata gwarancji. Trzeba przyznać, że to naprawdę długi okres i nawet osoby niezbyt techniczne po takim czasie będzie chciało wymienić smartfon na coś nowego. Oczywiście to nie jest jedyna zaleta Teracube. Kolejnym czynnikiem sprawiającym, że urządzenie jest ekologiczne, to naprawy. Tak, naprawy – producent deklaruje, że podejmie się każdej naprawy (nawet jeśli urządzenie zostało zalane cieczą), a cena tej usługi jest stała i wynosi 39 USD.

A jaką specyfikacją charakteryzuje się Teracube?

  • Ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P60;
  • Wyświetlacz IPS o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli;
  • 6 gigabajtów pamięci RAM i 128 gigabajtów wbudowanej pamięci na pliki użytkownika;
  • Główny aparat 12 Mpx wspierany przez dodatkowy 5 Mpx oraz kamerka 8 Mpx do selfie;
  • Ogniwo o pojemności 3400 mAh;
  • Cechy dodatkowe: port Jack 3,5 mm, USB-C, hybrydowy Dual SIM.

Smartfon kosztuje 349 dolarów amerykańskich (około 1475 złotych). Jak więc widać, smartfon należy do średniej półki na co wskazuje nie tylko cena, ale również specyfikacja.

Chcielibyście korzystać z Teracube? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!