Czyżby MediaTek wracał do flagowców? Helio X40 pojawił się w Geekbench

mediatek helio x40 (1)

Koniec 2016 roku przyniósł nam informacje mówiące o końcu prac MediaTeka nad procesorami z serii Helio X. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja diametralnie się zmieniła!

MediaTek Helio X wraca do żywych?

Jednostki te miały być bezpośrednim konkurentem dla flagowych Snapdragonów Qualcomma, ale producent z Tajwanu uznał, że przegrał walkę i postanowił skupić się na średniakach i budżetowcach. Większość większych firm wolała wybrać Snapdragony, które cechowały się znacznie wyższą wydajnością przy jednoczesnym dużo mniejszym poborze prądu. Ci mniejsi producenci niejednokrotnie decydowali się na wykorzystanie procesory z serii Helio X, ale nie zawsze wychodziło im to na dobre.

mediatek helio x40 (1)

Nowe jednostki MediaTeka, przeznaczone dla średniaków i budżetowców, pokazują, że tajwański producent zrobi spory krok w przód. Działanie procesorów Helio P jest całkowite inne niż jeszcze jakiś czas temu. Teraz zbierają one pochlebne opinie i coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń wyposażonych właśnie w produkty MediaTeka. Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że producent z Tajwanu chce powrócić także na rynek flagowców. MediaTek Helio X40 ma być znacznie mocniejszy od Helio P60. Jednostka ta osiągnęła w GeekBench w teście jednego rdzenia 2025 punktów oraz 6831 punty w teście wielu rdzeni. Testowane urządzenie było wyposażone w 6 GB pamięci RAM oraz system Android 9 Pie.

Pełnej specyfikacji procesora nie jest jeszcze znana i najprawdopodobniej na premierę MediaTek Helio X40 będziemy musieli jeszcze poczekać. Nie wiemy także jakie telefony otrzymają tą jednostkę. Jedno jest pewne – tajwański producent chce na dobre wrócić na rynek mobilny i podbić nie tylko średnią półkę i budżetową, ale także segment flagowców. Decyzja MediaTeka może okazać się także dobrą dla nas, klientów. Konkurencja zawsze jest dobra dla końcowego użytkownika, a monopol, który miał Qualcomm nie do końca był dobrą sytuacją. Miejmy nadzieję, że producent z Tajwanu zaskoczy nas jeszcze czymś ciekawym!

Czekacie na premierę MediaTek Helio X40? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!