Oficjalna premiera MIUI 12 już za kilka dni

Oficjalna premiera MIUI 12 już za kilka dni

MIUI 11 pojawiło się niedawno, ponieważ chińska premiera tego systemu miała miejsce siedem miesięcy temu, natomiast wydanie dla urządzeń na rynku globalnym odbyło się pół roku temu. Co prawda pojawiały się plotki, że Xiaomi pracuje już nad MIUI 12, ale część z nich traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Dziś wszystkie domysły i przecieki odnoście premiery nowej wersji nakładki zostały rozwiane.

MIUI 12 nadchodzi w bardzo szybkim tempie!

Na swoim profilu na Weibo zespół MIUI poinformował, że premiera MIUI 12 odbędzie się podczas konferencji zaplanowanej na przyszły poniedziałek, 27 kwietnia, na godzinę 14:00 czasu chińskiego (8:00 czasu polskiego). Co więcej, tego dnia zaplanowana jest premiera telefonu Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Spodziewamy się, że będzie on klonem naszego europejskiego Xiaomi Mi 10 Lite 5G, ale zadebiutuje już z nowym MIUI 12.

Zobacz też: W sieci pojawiła się nieoficjalna lista urządzeń, które otrzymają MIUI 12!

Oficjalna premiera MIUI 12 już za kilka dni

O nowym systemie nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Przed wszystkim możemy spodziewać się zmian wizualnych, mówi się tutaj o optymalizacji ikonografii oraz ujednoliceniu czcionek. Przecieki, które pojawiły się na Weibo głoszą, że redesignu doczekała się między innymi funkcja Czas przed ekranem. Jak podaje serwis miuipolska.pl. nowe MIUI 12 może przypominać nieco OneUI od Samsunga. Osobiście liczę w kolejnej wersji systemu przede wszystkim na lepszą optymalizację, w tym nieco większe skupienie się na średniopółkowych urządzeniach oraz zgłaszanych błędach. Wszystkiego dowiemy się już w poniedziałek.

Co sądzicie o interfejsie Xiaomi? Wiecie jak zmieniał się na przestrzeni lat i która wersja była najlepsza? Czego najbardziej Wam brakuje? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!