Znamy datę premiery GoPro Hero 8. Czym tym razem wyróżniać się będzie ta kamera sportowa?

Znamy datę premiery GoPro Hero 8. Czym tym razem wyróżniać się będzie ta kamera sportowa?

Kamery sportowe GoPro to nadal najpopularniejsze urządzenia tego typu na rynku. Z każdą kolejną generacją firma próbuje pokazać nam coś nowego, ale wszystko wskazuje na to, że dopiero nadchodząca generacja będzie czymś prawdziwie rewolucyjnym.

GoPro Hero 8 ma odmienić świat kamer sportowych

Firma GoPro zapowiedziała, że nowa generacja ich kamery sportowej zostanie zaprezentowana światu już 1 października tego roku. Oczywiście sam producent nie opublikował jakichkolwiek informacji na temat wyglądu, specyfikacji czy funkcji tego urządzenia, ale od dłuższego czasu w sieci pojawiają się plotki na ten temat. Oczywiście nie możemy ze stuprocentową pewnością założyć, że są to informacje prawdziwe, ale w przypadku poprzednich generacji kamer sportowych najczęściej wszystkie przecieki okazywały się faktem.

Bez wątpienia najciekawszą funkcją byłaby możliwość przymocowania dodatkowego ekranu czy oświetlania do specjalnego złącza znajdującego się na górnej oraz bocznej krawędzi. Czy rozwiązanie to faktycznie znajdzie się w nowym GoPro? Czas pokaże. Co więcej całkowitemu przebudowaniu ma ulec także mikrofon, a co za tym idzie może okazać się, że GoPro Hero 8 będzie sprzętem stworzonym wręcz dla osób chcących nagrywać vlogi. W porównaniu do GoPro Hero 7 zmiany w samej konstrukcji nie będą zbyt duże, ale bez wątpienia sporej części użytkowników może przeszkadzać brak możliwości wymiany osłony obiektywu. Tym samym, gdy ta zostanie uszkodzona czy zarysowana najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić cały panel przedni. To oczywiście będzie wiązało się z dużo większymi kosztami. Co więcej zmianie ulegnie także miejsce, w którym montujemy baterię. Nie wiemy natomiast czy same baterie będą kompatybilne z poprzednimi generacjami.

Znamy datę premiery GoPro Hero 8. Czym tym razem wyróżniać się będzie ta kamera sportowa?

GoPro Hero 8 ma oferować nagrywanie w rozdzielczości 4K w nawet 120 klatkach na sekundę oraz w Full HD w 480 klatkach. Wszystko za sprawą zupełnie nowego procesora, który ma zapewnić także brak jakichkolwiek przycięć czy lagów. Tym samym nadchodząca nowość amerykańskiego producenta zapowiada się wyjątkowo ciekawie i może okazać się, że będzie to najlepsza kamera sportowa na rynku. Pozostaje nam czekać na 1 października i wszystko stanie się jasne!

Co myślicie o tak wyglądającym GoPro Hero 8? Korzystacie z kamer sportowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!