Diament nie jest już najmocniejszym materiałem w Minecraftcie

minecraft

Diaxowa zbroja była marzeniem Waszego dzieciństwa? Po nocach kopaliście diamenty, aby ostatecznie wpaść z całym ekwipunkiem do lawy, która znajdowała się blok pod Wami? Od teraz nie jest to najmocniejszy surowiec w świecie Minecrafta, a zastąpił go pochodzący z innej krainy netheryt.

Duża aktualizacja Netheru

W tym tygodniu pojawiła się aktualizacja oznaczona numerem 1.16, która wprowadza wiele zmian w Netherze. Do tej pory dość monotonny świat zyskał nowe biomy, stworzenia, a także materiały. Jednym z nich jest netheryt. Odłamki netherytu otrzymuje się poprzez przetapianie pradawnych zgliszczy. Aby je wydobyć należy użyć diamentowego kilofa, ale przede wszystkim trochę się naszukać.

zbroja z netherytu
Netherytowa zbroja i miecz

Nowy materiał nie jest jednak samodzielnie w stanie stworzyć narzędzi czy zbroi. Netherytem ulepsza się diamentowe rzeczy przy pomocy stołu kowalskiego. Są one wtedy bardziej wytrzymałe (kilof diamentowy: 1561, kilof netherytowy: 2031), a także zyskują inne właściwości, np. wyższe obrażenia czy odporność na odrzucenie. Warto dodać, że netheryt jest niepalnym materiałem.

Zobacz też: Jak kilkoma komendami uruchomić lokalny serwer Minecraft na komputerze z Linuxem? – poradnik na wakacje

pigliny
Pigliny

W Netherze pojawiły się też pigliny, czyli odpowiedniki wieśniaków z tradycyjnego świata. Nie atakują nas, o ile mamy przy sobie coś złotego. Można z nimi handlować rzucając sztabki złota. Pigliny błyskawicznie rzucą się również po Wasze diamentowe zbroje.

Co sądzicie o dużej aktualizacji Netheru? Pobraliście już najnowszą wersję Miencrafta? Dajcie znać w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!