DJI Avata, czyli dron nowej generacji już jest dostępny w sprzedaży

DJI Avata - Dron

Drony stały się w ciągu ostatnich kilku lat niezwykle popularne, szczególnie wśród osób szukających nowych i emocjonujących rozrywek. DJI Avata z pewnością zapewni ich aż nadto.

Nowy wymiar latania

Prywatne osoby dopiero od niedawna zyskały możliwość obsługi dronów. Urządzenia te musiały przejść długą drogę miniaturyzacji, zanim stały się po prostu opłacalne. W dzisiejszych czasach na rynku można bez problemu znaleźć drony mieszczące się nawet w dłoni. Szczególnie dużą popularnością cieszą się jednak drony, do których sterowania używa się specjalnego headsetu. Za pomocą kamery, najczęściej wysokiej jakości, pilot może doświadczyć czegoś, czego wcześniej nie doświadczył żaden człowiek. DJI Avata, ma być kolejnym krokiem w stronę „uskrzydlenia” człowieka.

DJI Avata, czyli dron nowej generacji już jest dostępny w sprzedaży
Źródło: DJI

Sterowanie

DJI Avat już na pierwszy rzut oka wygląda trochę inaczej od tradycyjnych dronów. Wirniki zostały osłonięte, a waga zmniejszona do poziomu umożliwiającego latanie bliżej ludzi. Sterowanie odbywa się za pomocą pojedynczego joysticku (FPV Remote Controller 2) i dedykowanego headsetu – DJI Goggles 2. Ekran gogli to Micro-OLED, w którym zastosowano opcję dostosowania dioptrii, co oznacza, że do sterowania będzie można zdjąć okulary.

DJI Avata, czyli dron nowej generacji już jest dostępny w sprzedaży
Źródło: DJI

Strona techniczna

Co znajduje się na pokładzie drona? Bateria 2420 mAh wystarczy na 18 minut lotu, podczas którego możecie zrobić zdjęcia aparatem 48 Mpix z matrycą CMOS. Kąt widzenia aparatu to aż 155 stopni. Kamera pozwoli na nagrywanie filmów w jakości 4K, przy 60 klatkach na sekundę. W jakości 2,7K ilość klatek może wynosić od 50 do nawet 120 na sekundę. Pamięć wewnętrzna wynosi aż 20 GB, którą można dodatkowo rozbudować o kartę microSD do max. 256 GB. Obraz wysyłany jest do gogli w jakości 1080p i opóźnieniu 30 ms, a gdy dron oddali się na więcej niż 10 km, wówczas wartości te wynosić będą 50 Mbps. Cena? Zestaw startowy to wydatek rzędu 5849 zł, a wersja Pro to 7299 zł.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!