Snapchat stworzył… drona!

snapchat

Pixy to nowy model drona na rynku, co nie jest niczym niezwykły, poza tym, że został zaprojektowany i wypuszczony przez Snapchata.

Idealny do zdjęć

Drony to coraz popularniejsze urządzenia, które służą do wielu interesujących zadań. Korzysta z nich wojsko, profesjonalne firmy zajmujące się geodezją, a także zupełni amatorzy, którzy połknęli bakcyla zdalnie sterowanych maszyn latających. W sklepach znajdziemy naprawdę sporą gamę dostępnych modeli, ale na pewno nie widzieliście jeszcze takiego od Snapchata. Firma dumnie zaprezentowała swój nowy produkt podczas Snap Summit, który ma umożliwić robienia zdjęć i krótkich filmów.

Wszystko w smartfonie

Dron ma wbudowaną kamerę 12 Mpx i może rejestrować obraz w rozdzielczości 2592 × 1458, przy 30 klatkach na sekundę. Nie jest to górna półka, ale w zupełności spełni swoje zadanie. Bateria litowo-jonowa wystarcza na kilkanaście minut lotu, który może odbywać się w dwóch trybach: podążanie wybraną ścieżką za użytkownikiem, albo orbita, czyli okrążanie osoby, która wypuściła go z rąk. Pixy nie jest sterowany przy użyciu pilota, a smartfona. Skorzystanie ze Snapchata umożliwi wybranie kilku dodatkowych funkcji lotu. Wszystkie nagrania będą zapisywane na karcie pamięci (16 GB pojemności), lub bezpośrednio przesyłane na nasz smartfon. Produkt jest dostępny jak na razie w Stanach Zjednoczonych i Francji.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!