DJI Mavic Air 2 oficjalnie zaprezentowany!

DJI Mavic Air 2 oficjalnie zaprezentowany!

Stało się. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś odbyła się konferencja firmy DJI, podczas której producent zaprezentował światu swojego nowego drona. Plotki mówiły o premierze Mavica Air 2 i tak właśnie się stało. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu, bo jest na czym zawiesić oko!

DJI Mavic Air 2

Jak sama nazwa wskazuje Mavic Air 2 ma być niewielkim i lekkim dronem, którego będziemy mogli zabrać dosłownie wszędzie. Sprzęt ten waży 570 g i po złożeniu ramion ma wymiary 180 x 97 x 84 mm (wymiary rozłożonego drona: 183 x 253 x 77 mm). Połączenie trzyosiowego gimbala z sensorem Sony IMX586 o wielkości 1/2 cala, rozdzielczości 48 Mpix oraz świetle f/2.8 ma zagwarantować nam perfekcyjne zdjęcia jak i filmy. Oczywiście nie mogło zabraknąć zaawansowanych trybów autonomicznych, a wśród nich znajdziemy SmartPhoto, Active Track 3.0, Sporlight 2.0, Point of Interest 3.0 czy wiele innych.

DJI Mavic Air 2 umożliwia nam nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Wykorzystanie kodeka H.265 gwarantuje więcej szczegółów, a tryb kolorów D-Cinelike pozwala na bardzo zaawansowaną obróbkę kolorystyczną filmów. Dodatkowo w rozdzielczości FullHD jesteśmy w stanie nagrywać przy nawet 240 klatkach na sekundę. Zdjęcia natomiast wykonywane są zarówno w formacie JPEG jak i RAW w maksymalnie 48 Mpix (istnieje także możliwość zapisu w 12 Mpix). DJI chwali się także systemem transmisji OcuSync 2.0 zapewniającym jeszcze lepszą jakość transmisji obrazu pomiędzy dronem, a naszym smartfonem. W Europie transmisja powinna być możliwa na nawet 6 km. DJI Mavic Air 2 na jednym ładowaniu jest w stanie latać przez 34 minuty.

Zobacz także: Facebook tworzy Messenger Rooms. Tworzenie wideokonferencji ze znajomymi może być jeszcze prostsze!

Nie zabrakło także czujników umiejscowionych z przodu, z dołu oraz z tyłu urządzenia. Czujniki te mają za zadanie wykrywać obiekty, które znajdują się w odległości do 20 metrów od drona. Wraz z premierą DJI Mavic Air 2 na rynek trafia także zupełnie nowa aparatura. Producent chwali się, że ta ma jeszcze wygodniej leżeć w dłoni, a zmieniony system montażu smartfona powinien przypaść do gustu wszystkim użytkownikom. Oczywiście Mavic Air 2 trafia na rynek w dwóch wersjach – Fly More Combo oraz standardowej. W droższej znajdziemy dodatkowe dwie baterie, HUB pozwalający na ładowanie trzech ogniw w tym samym czasie oraz zestaw filtrów ND. Cena za wariant standardowy w naszym kraju została ustalona na poziomie 3999 zł, a za Fly More Combo trzeba zapłacić 4999 zł.

Co myślicie o DJI Mavic Air 2? Korzystacie z jakiegoś drona tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!