DJI Mavic Air vs Mavic Air 2 – porównanie specyfikacji

DJI Mavic Air vs Mavic Air 2 - porównanie specyfikacji

Premiera nowych dronów DJI zawsze budzi wiele emocji. Tym razem przed samą prezentacją modelu Mavic Air 2 wiedzieliśmy sporo na temat wyglądu tego urządzenia, ale specyfikacja pozostawała w większości tajemnicą. Oczywiście teraz już wszystko jest jasne. Czy jednak nowy sprzęt chińskiego producenta możemy nazwać rewolucją?

DJI Mavic Air vs Mavic Air 2

DJI Mavic AirDJI Mavic Air 2
Wymiary po złożeniu168 x 83 x 49 mm180 x 97 x 84 mm
Waga430 g570 g
MatrycaCMOS 1/2,3” 12 Mpix o świetle f/2.8 oraz kącie widzenia 85 stopniCMOS 1/2” 48 Mpix o świetle f/2.8 i kącie widzenia 84 stopnie
Rozdzielczość wideo4K Ultra HD do 30 FPS FHD do 120 FPS4K Ultra HD do 60 FPS FHD do 240 FPS
Rozdzielczość zdjęć4056 x 3040 pikseli8000 x 6000 pikseli
Format zdjęćJPEG/DNG (RAW)JPEG/DNG (RAW)
Bateria2375 mAh3500 mAh
Czas lotudo 21 minutdo 34 minut
Cena podczas premiery2999/3699 zł3999/4999 zł

DJI Mavic Air 2 wygląda naprawdę ciekawie!

Oczywiście Mavic Air 2 jest większy i cięższy od swojego poprzednika. Co więcej jego wygląd nawiązuje raczej do Mavica 2 Pro, a nie do pierwszej generacji Mavica Air. Czy to dobrze? Moim zdaniem wygląda to naprawdę dobrze, ale tak naprawdę nie to jest najważniejsze w przypadku drona. Nowość firmy DJI otrzymała zupełnie nową matrycę CMOS o wielkości 1/2”, rozdzielczości 48 Mpix oraz świetle f/2.8. To ma przenieść jakość zdjęć czy filmów na zupełnie nowy poziom, który sprosta oczekiwaniom nie tylko amatorów, ale także profesjonalistów. Czy faktycznie tak będzie? Z osądami poczekałbym na więcej niezależnych testów, ale patrząc na te, które już pojawiły się w sieci zapowiada się naprawdę obiecująco.

Zobacz także: DJI Mavic Air 2 oficjalnie zaprezentowany!

Kolejną przewagą DJI Mavic Air 2 nad swoim poprzednikiem jest to, że dron ten może rejestrować filmy w 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz w FullHD przy aż 240 klatkach. Bez wątpienia rozwiązanie to docenią filmowcy, którzy z wykorzystaniem tego sprzętu będą w stanie spowalniać materiał nawet w rozdzielczości 4K. Wraz ze wzrostem wagi i samych rozmiarów otrzymaliśmy także zdecydowanie większą baterię, która pozwala na nawet 34 minuty lotu. Poprawie ma ulec także zasięg za sprawą technologii OcuSync 2.0, a zaawansowany system wspomagania APAS 3.0 z wykorzystaniem mapowania 3D pomoże operatorowi uniknąć przeszkód.

DJI postanowiło także przeprojektować kontroler. Według zapewnień samego producenta ten ma oferować przede wszystkim dużo lepszą wygodę. I mam wrażenie, że Mavic Air 2 tak naprawdę nie może być nazwany rewolucją, ale bardzo ciekawą ewolucją. Bez wątpienia dron ten będzie mieć swoich fanów i podbije serca wielu użytkowników. Niemniej jednak jeśli posiadałbym Mavic Air pierwszej generacji raczej nie zdecydowałbym się na zakup nowego sprzętu DJI. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu tego, że po sprzedaży drona, którego cena spadła od momentu zakupu musimy dołożyć sporą kwotę, aby zakupić Mavica Air 2. Jeśli jednak nie posiadacie jeszcze tego typu sprzętu i dysponujecie odpowiednim budżetem to myślę, że nowy dron DJI może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Co myślicie o DJI Mavic Air 2? Czy waszym zdaniem dron ten może być nazwany rewolucją? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!