DJI Mavic Mini oficjalnie zaprezentowany. Tak mały, a może tak wiele!

dji mavic mini logo xkom

Stało się. Po wielu zapowiedziach i przedpremierowych przeciekach w końcu został zaprezentowany DJI Mavic Mini. Ten niewielki dron ma sprostać oczekiwaniom amatorów oraz mniej wymagających użytkowników, ale zapewne znajdą się także osoby, które będą w stanie używać go do celów komercyjnych. Czym wyróżnia się nowość chińskiego producenta? Przyjrzyjmy się jej bliżej!

DJI Mavic Mini

Nowość chińskiego producenta ma być niewielkim urządzeniem, którym będziemy mogli latać dosłownie wszędzie. Wszystko za sprawą niesamowicie niskiej wagi wynoszącej zaledwie 249 g. Jak zapewne niektórzy z was wiedzą już niedługo w Unii Europejskiej mają zmienić się przypisy dotyczące dronów i każde urządzenie o wadze powyżej 250 g będzie musiało być zarejestrowane.

dji mavic mini waga

I tutaj DJI Mavic Mini może wygrać z konkurencją już na starcie. Jednocześnie 250 g to bardzo często waga niewielkich zabawek, a patrząc na specyfikację DJI Mavic Mini trudno nazwać go zabawką. To jednak oczywiście nie wszystko. Urządzenie zostało wyposażone w trzyosiowy gimbal oraz kamerę pozwalającą nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 2,7 K. Zdjęcia natomiast będą wykonywane w rozdzielczości 12 Mpix.

DJI chwali się zasięgiem transmisji w rozdzielczości HD na odległość aż 2 km. Nowa aplikacji DJI Fly ma oferować prostą i intuicyjną obsługę, umożliwiając tworzenie niesamowitych ujęć za pomocą kliku kliknięć. Co więcej Mavic Mini został wyposażony w osłonę śmigieł, która chroni przed uszkodzeniem zarówno samego drona jak i sprawia, że nie będziemy w stanie zrobić krzywdy innym osobom. Nowość chińskiego producenta została oczywiście wyposażona w GPS, jak i system wizyjny umieszczony na spodzie urządzenia. Tym samym mamy otrzymać stabilny i pewny lot zarówno w pomieszczeniach jak i na otwartej przestrzeni.

dji mavic mini złożony

Zobacz także: DJI Osmo Mobile 3 zaprezentowany. Gimbal dla każdego i na każdą okazję trafia na rynek!

Jedna bateria ma wystarczyć na aż 30 minut lotu. DJI zadbało także o funkcje takie jak CineSmooth, w którym następuje spowolnienie lotu Mavica Mini, aby uzyskać jeszcze większą precyzję oraz stabilność, czy QuickShots, w którym ujęcia mają wyglądać jak z hollywoodzkiego planu zdjęciowego. Funkcja QuickShots zawiera dodatkowo takie tryby jak: Dronie, Circle, Helix oraz Rocket. Połączenie tych wszystkich cech może sprawić, że DJI Mavic Mini będzie idealnym wyborem, aby nagrać wakacyjne wojaże czy rodzinne imprezy.

dji mavic mini biurko

Ceny oraz dostępność DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini już teraz pojawił się w sklepach, ale wysyłka ma rozpocząć się 13 listopada tego roku. Za standardową wersję, w której znajdziemy samego drona, aparaturę oraz jedną baterię, trzeba zapłacić 1799 zł. Wersja Fly More Combo zawiera aż trzy baterie, pokrowiec na śmigła, dedykowane etui oraz ładowarkę 2w1 pozwalającą na ładowanie trzech akumulatorów jednocześnie. Cena Fly More Combo została ustalona na poziomie 2249 zł. I muszę przyznać, że ceny te wyglądają wręcz fenomenalnie. Dron z takimi możliwościami w tak niskiej cenie? Brawo DJI!

dji mavic mini combo zestaw

W sprzedaży pojawią się także dedykowane akcesoria, które będzie można zakupić oddzielnie. Wśród nich znajdziemy zestaw kreatywny DIY, który pozwoli na spersonalizowanie swojego drona dzięki kolorowym naklejkom i markerom, bazę ładującą, torbę DJI mieszczącą zarówno Mavica Mini jak i ładowarkę 2w1 oraz Snap Adapter, który będzie służyć do podłączenia innych akcesoriów do drona.

Zamów DJI Mavic Mini w sklepie x-kom za 1799 zł

Zamów DJI Mavic Mini Fly More Combo w sklepie x-kom za 2249 zł

Co myślicie o DJI Mavic Mini? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!