Stabilizacja w smartfonie ma być jeszcze lepsza, czyli DJI zaprezentowało Osmo Mobile 4

Stabilizacja w smartfonie ma być jeszcze lepsza, czyli DJI zaprezentowało Osmo Mobile 4

Informacji na temat kolejnej już generacji gimbala DJI stworzonego z myślą o osobach, które chcą nagrywać filmy przy pomocy smartfona nie przed premierą nie było zbyt wiele. Niemniej jednak teraz sprzęt ten oficjalnie trafia na rynek. Co zmieniło się w porównaniu do poprzedniego modelu? Już wyjaśniamy!

DJI Osmo Mobile 4

Na pierwszy rzut oka nowość chińskiego producenta wygląda podobnie do Osmo Mobile 3. DJI po raz kolejny postawiło na wykonanie z plastiku, a to ma zapewnić odpowiednio niską wagę, a co za tym idzie także wysoką wygodę użytkowania. Największą zmianą jest tak naprawdę system mocowania naszego smartfona. Za sprawą magnetycznego uchwytu odczepienie telefonu jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy jeden ruch, aby móc korzystać z gimbala i myślę, że rozwiązanie to może przypaść do gustu wszystkim fanom marki.

Co więcej DJI Osmo Mobile 4 otrzymał także wzmocnione silniki, aby bez jakiegokolwiek problemu poradzić sobie nawet z smartfonami o większej wadze, które w dzisiejszych czasach coraz częściej trafiają na rynek. Nowy gimbal firmy z Państwa Środka na jednym ładowaniu ma działać przez nawet 15 godzin. Nie zabrakło także funkcji śledzenia obiektu ActiveTrack 3.0, możliwości sterowania gestami czy innych trybów mających ułatwić użytkownikowi tworzenie kreatywniejszych ujęć. Całość sterowana jest poprzez dedykowaną aplikację mobilną dostępną zarówno na smartfony z systemem Android jak i iOS.

Zobacz także: DJI wydłuża gwarancję!

W Europie DJI Osmo Mobile 4 został wyceniony na 149 euro czyli około 660 zł. Już teraz urządzenie to można nabyć w oficjalnym sklepie producenta, a wysyłka ma być realizowana w ciągu 2-6 dni. W zestawie znajdziemy pokrowiec z mikrofibry, tripod, uchwyt na rękę, kabel ładujący, tradycyjny uchwyt na smartfon oraz zupełnie nowy uchwyt magnetyczny. Oczywiście w przypadku gimbali najważniejsze jest to, jak urządzenie to stabilizuje obraz podczas nagrań, ale tego zapewne dowiemy się dopiero po pierwszych testach. Niemniej jednak jestem wręcz pewny, że DJI Osmo Mobile 4 będzie cieszyć się naprawdę sporą popularnością!

Co myślicie o DJI Mobile 4? Korzystacie z gimbali tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!