Strona główna Aktualności DJI Osmo Action zadebiutuje już 15 maja!

DJI Osmo Action zadebiutuje już 15 maja!

-

Na oficjalnej stronie firmy DJI pojawiła się informacja o premierze nowego urządzenia. Wydarzenie to odbędzie się już 15 maja tego roku o godzinie 15.00 naszego czasu. Co pokaże nam firma znana przede wszystkim z produkcji dronów? Swoją własną kamerę sportową!

DJI Osmo Action

Samo DJI nie podało co dokładnie zamierza zaprezentować, ale w sieci pojawił się już ogrom informacji i przecieków dotyczących tego urządzenia. Nowością będzie bowiem pierwsza kamera sportowa w portfolio chińskiego giganta. Oczywiście już jakiś czas temu zobaczyliśmy Osmo Pocket, a jeszcze wcześniej DJI Osmo czy DJI Osmo+, ale ciężko kamery te nazwać sprzętem przeznaczonym do nagrywania sportów ekstremalnych czy w utrudnionych warunkach. Tym samym wiele fanów kamer sportowych wyczekuje premiery Osmo Action, która ma być bezpośrednim konkurentem dla kamer GoPro czy YI.

dji osmo action 2Zobacz też: Yi Lite, Yi 2K czy Xiaomi Mijia 4K? Porównaliśmy trzy chińskie kamery

Osmo Action nie będzie, w kwestii wyglądu, różnić się od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Z przodu znajdziemy niewielki wyświetlacz, który ma umożliwić zarówno podgląd parametrów nagrania jak i podgląd obrazu, oraz obiektyw znacząco wystający poza obudowę. Na pleckach znajdzie się drugi, zdecydowanie większy wyświetlacz. Tym samym DJI Osmo Action może podbić serca nie tylko osób lubiących sporty ekstremalne, ale także vlogerów.

dji osmo action 3

Za jakość filmów i zdjęć ma odpowiadać sensor 1/2.3 cala CMOS IMX377 o rozdzielczości 12 Mpix, świetle f/2.8 oraz kącie widzenia 145 stopni wyprodukowany przez firmę Sony. Sercem urządzenia będzie procesor Ambrella H2. Osmo Action ma rejestrować filmy w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę. Co więcej do dyspozycji będziemy mieć HDR oraz cały ogrom trybów. Oczywiście nie zabraknie także cyfrowej oraz optycznej stabilizacji obrazu. Pełna specyfikacja kamery nadal pozostaje tajemnicą. Nie wiemy także ile trzeba będzie zapłacić za nowy sprzęt DJI. Zapewne firma utrzyma informacje te w tajemnicy aż do oficjalnej premiery, ale wszystko stanie się jasne już 15 maja! Czekamy z niecierpliwością!

Korzystacie z kamer sportowych? Co myślicie o nowości firmy DJI? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej