Druga generacja składanej Motoroli RAZR może wprowadzić kilka istotnych zmian

motorola razr rozłożona

Pamiętacie jeszcze zaprezentowaną nie tak dawno RAZR? Smartfon ten za sprawą składanego ekranu był dość drogi, a co za tym idzie nie spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez fanów urządzeń mobilnych. Jednocześnie nie oferował on wydajności czy jakości zdjęć, która mogłaby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Czy druga generacja to zmieni?

Co wiemy na temat nowej Motoroli RAZR?

Informacje na temat nadchodzącej nowości w dużej części pochodzą od dyrektora Lenovo na rynek Afryki oraz z XDA. Motorola RAZR drugiej generacji ma zadebiutować już we wrześniu tego roku. Co więcej smartfon ten ma trafić przede wszystkim na rynek Stanów Zjednoczonych oraz Chin. Jaki jest powód takiej decyzji? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. To właśnie w tych krajach pierwsza generacja cieszyła się największą popularnością, a dodatkowo mieszkańcy USA czy Państwa Środka są w stanie statystycznie wydać na zakup nowego sprzętu większe kwoty niż na innych rynkach.

Co ze specyfikacją? Przede wszystkim nowa Motorola RAZR ma otrzymać Qualcomm Snapdragona 765. Tym samym nie zabraknie modemu 5G, który tak naprawdę staje się pewnego rodzaju standardem i to zarówno we flagowcach jak i w mocniejszych średniakach. Procesor ten będzie wspierany przez 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika ma być przeznaczone 256 GB. Zdjęcia będziemy wykonywać przy pomocy pojedynczego aparatu tylnego 48 Mpix oraz oczka do zdjęć typu selfie 20 Mpix.

Zobacz także: realme zaprezentowało bardzo ciekawego średniaka, który może zagrozić pozycji Xiaomi. Poznajcie realme 6s!

Oczywiście nie zabraknie składanego wyświetlacza oraz drugiego ekranu, który będzie wykorzystany w momencie, gdy smartfon złożymy. Co ciekawe, z racji tego, że technologia wykonywania elastycznych ekranów jest coraz to doskonalsza wiele wskazuje na to, że nadchodząca wielkimi krokami Motorola RAZR drugiej generacji będzie tańsza od swojego poprzednika. To może bezpośrednio wpłynąć na lepszą sprzedaż tego urządzenia i okazać się tak naprawdę strzałem w dziesiątkę. Już niedługo w sieci powinny pojawiać się kolejne informacje na temat tego urządzenia!

Na zdjęciu głównym znajduje się pierwsze generacja Motoroli RAZR.

Co myślicie o składanych smartfonach? Czekacie na premierę Motoroli RAZR drugiej generacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!