Dziecięca zabawka śpiewająca polski rap o narkotykach? Tak stało się na Tajwanie

zabawka

Twórcy zabawek prześcigają się w tym, kto zrobi ciekawszy i bardziej zajmujący sprzęt. Na Tajwanie zaczęto sprzedawać tańczącego kaktusika w rytm muzyki. Odtwarzanym utworem okazał się być… polski rap o kokainie.

Dziecięca zabawka z Tajwanu odtwarzająca rap o kokainie

W wielu tajwańskich sklepach stacjonarnych oraz wysyłkowych pojawiła się nowa zabawka. Jest to 32-centymetrowy kaktus, który tańczy w rytm muzyki. Produkt reklamowany jest jako “przyjazny dla dzieci”, który ma rozwijać wyobraźnię i zachęcać do ruchu. Jak się jednak okazuje, odtwarzana piosenka nie jest zbyt “kids friendly”.

Dlaczego? Otóż odtwarzanym utworem jest polski rap o narkotykach – dokładnie mowa tu o twórcy znanym pod pseudonimem Cypis oraz o piosence Gdzie jest biały węgorz.

Zabawkę odkryły osoby mieszkające na Tajwanie i znające język polski. Ze względu na ogromną popularność tego utworu, został szybko on odnaleziony. Warto dodać, że piosenka podejmuje się takich tematów jak narkotyki czy samobójstwo.

Skąd utwór Cypisa w tajwańskiej zabawce? To bardzo ciekawe zjawisko i domyślam się dlaczego akurat padło na tę piosenkę. Otóż wielokrotnie utwór ten zdobywał popularność za granicą jako viral. Jakiś czas temu jako film pod nazwą dancing polish cow, na którym to mogliśmy zobaczyć animację krowy z lecącym w tle utworem Gdzie jest biały węgorz. Ponadto, utwór ostatnio został mocno spopularyzowany na TikToku, co mogło być wręcz kluczowe w tej sytuacji. Ponadto piosenka jest dosyć melodyczna – wręcz kojarzy się z tańczeniem w taki sposób, jak robi ta zabawka.

Źródło: Taiwan News

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!