Strona główna Aktualności Dzień Singla bije kolejne rekordy. Alibaba dzieli się liczbami!

Dzień Singla bije kolejne rekordy. Alibaba dzieli się liczbami!

-

Kolejny Dzień Singla za nami. Alibaba, chiński gigant będący właścicielem między innymi sklepu Aliexpress.com, postanowił podzielić się wynikami sprzedaży. Te mogą przyprawić o zawrót głowy!

Miliard dolarów w.. 85 sekund

Tak, nie ma tutaj żadnego błędu. Pierwszy miliard dolarów w Dniu Singla został przekroczony po niespełna półtorej minuty. Brzmi całkowicie fantastycznie, ale takie są fakty. W ciągu pierwszej godziny sprzedano produkty za ponad 10 miliardów dolarów. Na tą chwilę na konta poszczególnych sprzedawców wpłynęło 30,8 miliarda dolarów, a do zakończenia święta zakupowego pozostało jeszcze trochę czasu. Rok temu 11 listopada przyniósł gigantowi z Państwa Środka „jedynie” 25 miliarda. To pokazuje co Dzień Singla i słowo promocja robi z ludźmi. Oczywiście sporo rzeczy mogliśmy kupić taniej, ale większość cen jest specjalnie podwyższana na początku listopada, a potem sztucznie obniżana do poziomu, który wcześniej moglibyśmy nazwać regularną ceną.

Tegoroczny wynik jednak wcale nie jest tak dobry jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. 2017 rok, w porównaniu z 2016, przyniósł koncernowi Alibaba wzrost o 27%. W tym roku możemy mówić jedynie o 18% zwyżce. Jest to najgorszy wynik w ciągu całej, dziesięcioletniej historii chińskiego dnia promocji i wyprzedaży. Przed nami kolejne święta zakupowe czyli Black Friday oraz Cyber Monday. Jednak, na terenie Chin, oba te dni razem wzięte generują mniejsze dochód niż jeden Dzień Singla. W tym roku promocja dotyczyła produktów aż 180000 producentów. Wśród nich mogliśmy znaleźć nie tylko przedmioty takich gigantów jak Apple, Samsung, DJI, Xiaomi, Huawei czy Lenovo, ale także zupełnie nieznanych firm, które podczas 11 listopada mają szansę trafić do większego grona odbiorców.

aliexpress alibaba dzien singla (2)

Pamiętajmy, że dane te dotyczą jedynie sklepu Aliexpress.com. Chińskie świętu zakupowe odbywało się także w wielu innych sklepach, które nie pochwaliły się jeszcze wynikami sprzedażowymi. Najprawdopodobniej żaden z nich nie przebije sklepu należącego do koncernu Alibaba, ale i tak mogą one zrobić na wszystkich wrażenie. Z niecierpliwością czekamy na dane z innych źródeł!

Co ciekawego kupiliście podczas Dnia Singla? Pochwalcie się zakupami w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej