Dzień Singla nie tylko promocja chińskich urządzeń. Apple coś o tym wie!

apple iphone xs (1)

Dzień Singla za nami. Pora na wyniki sprzedażowe poszczególnych sklepów czy producentów. Swoimi podzielił się już koncern Alibaba będący właścicielem między innymi sklepu Aliexpress.com. Teraz przyszedł czas na innego giganta – firmę Apple!

Apple wygrywa!

iPhony są czymś co jedna część użytkowników kocha, a inne nienawidzi. Bez wątpienia nie można jednak odmówić gigantowi z Cupertino świetnych wręcz wyników sprzedażowych podczas chińskiego Dnia Singla. Niestety Apple nie ujawnia konkretnych liczb dotyczących sprzedanych smartfonów czy nawet całkowitej kwoty, które wydali użytkownicy na ich sprzęt. Jednocześnie to właśnie Apple zostało numerem jeden wśród producentów telefonów biorąc pod uwagę sprzedaż 11 listopada.

Ich główny konkurent, Samsung, zajął dopiero odległe ósme miejsce. Koreański producent od dłuższego czasu boryka się z problemami na rynku Państwa Środka. Coraz więcej osób decyduje się na wybór sprzętu rodzimych firmy, a co za tym idzie znacząca część potencjalnych klientów odwraca się od Samsunga. Na drugim miejscu znalazł się Huawei, a na trzecim Xiaomi. Pamiętajmy jednak o tym, że ci chińscy producenci w swojej ofercie posiadają sporo smartfonów z średniej czy najniższej półki cenowej, a wielu użytkowników poszukuje właśnie czegoś, za co nie będą musieli zapłacić zbyt dużo. Dodatkowo Xiaomi posiada w swojej ofercie cały ogrom innych produktów, wśród których możemy znaleźć telewizory, oczyszczacze powietrza czy cały szeroko pojęty smarthome.

apple iphone xs (2)

Nowe iPhony kluczem do sukcesu?

Trzeci kwartał 2018 roku nie należał do zbyt udanych okresów dla giganta z Cupertino. Wynik sprzedażowy Apple w tym okresie czasu był praktycznie identyczny jak przed rokiem. Ostatni kwartał tego roku to jednak czas, w którym na dobre rozkręciła się sprzedaż iPhona XS, XS Max oraz XR. Smartfony te mają sprawić, że amerykański producent powróci na szczyt, a nie po raz kolejny zajmie trzecie miejsce. Oczywiście nadal jest to bardzo dobry wynik, ale każda z firm chce prześcignąć konkurencję w swoim segmencie rynku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyniki sprzedażowe!

Sprzedaż smartfonów w trzecim kwartale na globalnym rynku

Korzystacie z urządzeń Apple? Czy waszym zdaniem nowe iPhony przyczynią się do znaczącego wzrostu sprzedaży? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
1
Share