Edytowanie Tweetów? Wygląda na to, że funkcja ta jest coraz bliżej

twitter

Twitter istnieje już ponad 12 lat. W ubiegłym roku doczekaliśmy się pierwszej, dużej zmiany, jaką było zwiększenie liczby znaków pojedynczej wiadomości do 240. Teraz natomiast nadchodzi kolejny przełom – możliwość edycji Tweetów.

Twitter się zmienia – na lepsze

Zdaję sobie sprawę z tego, że medium społecznościowe jakim jest Twitter nie cieszy się w naszym kraju tak dużą popularnością, jak Facebook lub Instagram. Wydaje mi się, że przez wiele osób traktowany jest on jako swojego rodzaju agregator newsów i szybkich wiadomości z interesujących źródeł (celebryci, serwisy internetowe). Oczywiście w Polsce także istnieje (zapewne całkiem spore) grono użytkowników, którzy wykorzystują więcej jego możliwości. I to oni będą się przede wszystkim cieszyć z tej zmiany.

Pierwsze informacje na temat możliwości wprowadzenia edycji Tweetów pojawiły się w 2013 roku, jednak były to ciche plotki. Następnie 3 lata później prezes firmy, Jack Dorsey, odpowiedział na rosnącą liczbę zapytać o takową funkcję, że od pewnego czasu pracownicy firmy mocno się nad nią zastanawiają. Powiedział nawet, że taka opcja jest zdecydowanie potrzebna, ale to by było na tyle.

twitter

Teraz, po 2 latach od tych słów Twitter wciaż nie pozwala edytować wysłanych wiadomości. Okazuje się jednak, że Jack Dorsey, ani pracownicy firmy o tym nie zapomnieli. Temat ten ciągle przewija się w siedzibie firmy nazywanej Twitter Towers. Informacji na ten temat podzielił się bowiem sam Dorsey podczas wykładu prowadzonego w Indiach.

Konkretów wciąż brak

Okazuje się bowiem, że pracownicy firmy obmyślają jak przycisk edycji powinien zostać wdrożony do Twittera, by było to zrobione dobrze, a użytkownicy odebrali go właściwie. Wygląda więc na to, że wciąż mamy do czynienia z tym samym problemem, co kilka lat temu – wciąż wszyscy na ten temat myślą, ale konkretów nie widać.

Nie ma jednak wątpliwości, że w końcu się go doczekamy. Nie wiadomo jednak, w jakiej formie. Wiele osób często chce poprawić swoje błędy tuż po wysłaniu wiadomości – literówki, błędny adres www, itp. Bardzo możliwe jest więc, że jeśli Twitter doda możliwość edycji wpisów, to będzie to wyłącznie opcja na szybkie poprawki. Wątpię, że użytkownicy będą mogli zmieniać treść Tweetów po dłuższym czasie.

Niestety, wszystko to wciąż jest w strefie domysłów, gdyż żaden z pracowników Twittera wciąż nie podzielił się informacją, kiedy takowa funkcja mogłaby trafić do serwisu. Zdecydowanie jednak czekam na taką możliwość, gdyż nie raz zdarzyło mi się już kasować Tweety, gdyż walnąłem literówkę lub o czymś zapomniałem.

Co myślicie o takiej funkcji? Czekacie na funkcję edycji w Twitterze?

Dodaj komentarz
Total
1
Share