Facebook jakiego znasz zniknie…

facebook

Kilka miesięcy temu Facebook zaprezentował kompletnie nowy wygląd komputerowej wersji Facebooka. Wnosi ona całkiem wiele zalet, chociażby wsparcie dla ciemnego motywu, jednak nie każdemu się ta nowość spodobała. Niestety, Facebook zamierza wygasić dostęp do starej wersji portalu.

Nowy interfejs Facebooka kompletnie różni się od tego co znamy i przyznam szczerze, że teraz przypomina inne serwisy społecznościowe, chociażby MeWe oraz Google Plus. Przede wszystkim możemy korzystać z dwóch wersji kolorystycznych UI – białej i czarnej. Podobnie jak wcześniej, po lewej stronie mamy skróty do swojego profilu oraz grup, a po prawej listę osób dostępnych na Messengerze. Na środku natomiast wyświetlają się posty. Niestety, między postami a panelami bocznymi mamy wiele niewykorzystanego miejsca. Szkoda, że wpisy nie kafelkują się tak jak niegdyś w Google Plus. Ponadto zmienił się również wygląd podglądu profilu. Muszę zaznaczyć, że w moim odczuciu strona działa teraz nieco szybciej.

Więcej dowiecie się z: Wow! Facebook z nowym interfejsem na desktopie!

Klasyczny Facebook zostanie usunięty!

Wiele osób uznało nowy wygląd Facebooka za szczególnie nieudany, zwłaszcza przez to, że elementy są zbyt duże i po bokach pozostało wiele pustego miejsca. Z tego też powodu pozostali na wersji klasycznej, która o wiele lepiej wykorzystuje ogromne wyświetlacze komputerów i laptopów. Jak się jednak okazuje, Facebook zamierza odciąć dostęp do starego interfejsu.

Warto zobaczyć: Facebook Messenger jako narzędzie do wysyłania wiadomości na Instagramie? Już niedługo stanie się to rzeczywistością

Facebook zaczął wysyłać powiadomienia mówiące o zakończeniu wsparcia dla klasycznego interfejsu. Mało tego, odcięcie dostępu ma nastąpić już we wrześniu. Przyznam szczerze, że jest to wyjątkowo mało czasu aby pogodzić się z taką decyzją. Co prawda, ja już od stycznia korzystam z nowego interfejsu, jednak znam wiele osób, które pozostały na tym klasycznym, bowiem nie chcą zmieniać swoich przyzwyczajeń.

Korzystacie z nowego Facebooka? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!