Facebook w końcu wprowadzi tryb ciemny w aplikacji. Na to czekałem!

telefon z włączonym facebookiem

Już całkiem spory kawał czasu minął odkąd wprowadzony został trym ciemny do Messengera. Wciąż jednak czekamy na pozostałe aplikacje od Facebooka. Przecieki wskazują, że może stać się do już w najbliższym czasie.

Dark Mode już jest obecny u wybranych

Nic dziwnego, że trend na tryb ciemny jest coraz powszechniejszy. Po pierwsze, tę funkcjonalność starają się już powoli wprowadzić producenci systemów operacyjnych – iOS oraz Android – w ich najnowszych wersjach. Wraz z rosnącą popularnością ekranów innych niż IPS jest do bardzo dobry krok, gdyż pozwala zaoszczędzić cenną energię z baterii i wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu.

https://twitter.com/nagesh45/status/1198893505239584769

Wybrane osoby już otrzymały możliwość testowania ciemnego trybu w aplikacji. Nie jest to jednak masowe zaimplementowanie tej funkcjonalności, a raczej jednostkowe przypadki. Ponadto niektórzy dostają ciemny tryb jedynie na krótki czas, ale nie wszyscy zgłaszający u siebie obecność ciemnej wersji aplikacji wypowiedzieli się na ten temat.

Mówi się, że Facebook pracuje nad ciemnym trybem już od jakiegoś czasu. Myślę, że wiele osób na niego czeka, więc teraz, kiedy pojawiają się pierwsze “testy”, jest całkiem możliwe, że jesteśmy już blisko oficjalnego wydania.

Warto przeczytać: Messenger w końcu dostał czarny motyw! Jak go włączyć?

Dark mode ma zawitać do aplikacji na Androidzie, iOS, ale także do wersji przeglądarkowej. Jest więc szansa, że poczujemy prawdziwą ulgę dla oczu. Do tego czasu, aby zmienić wygląd Facebooka możecie skorzystać z nieoficjalnych aplikacji czy dodatku Stylish do waszej przeglądarki.

Czekacie na ciemny motyw w aplikacji Facebooka? Dajcie znać w komentarzach!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!