To, że Xiaomi pracuje nad własnym składanym smartfonem jest już pewne. Fani giganta z Państwa Środka wyczekują z niecierpliwością premiery urządzenia i przygotowują nawet specjalne rendery prezentujące jego wygląd. Grafiki powstały na podstawie oficjalnego wideo udostępnionego przez chińską firmę i trzeba przyznać, że taki smartfon prezentuje się wręcz rewelacyjnie.

Xiaomi chce stworzyć coś czego nie ma konkurencja

To, że składane smartfony stają się rzeczywistością nie powinno dziwić nikogo. Producenci prześcigają się w coraz to nowych technologiach i efekty prac powinniśmy zobaczyć jeszcze w lutym tego roku. Rendery urządzenia Xiaomi przygotowało holenderskie wydanie LetsGoDigital. Oczywiście to nadal tylko rendery, ale do złudzenia przypominają one smartfon, który widzieliśmy na filmie chińskiego producenta.

xiaomi składany smartfon 2

I tak jak większość składanych telefonów różnych producentów ma tylko jedną linię gięcia tak Xiaomi chce postawić na aż dwie. Według giganta z Państwa Środka ma to sprawić, że w po złożeniu urządzenie będzie jeszcze mniejsze, a co za tym idzie łatwiej będzie schować je do kieszeni. Dodatkowo ma to znacząco wpłynąć na trwałość konstrukcji, ale tego nie byłbym taki pewny. Każde dodatkowe gięcie jest miejscem, w którym mogą pojawić się liczne problemy, ale miejmy nadzieję, że Xiaomi dopracuje swoje rozwiązanie do perfekcji.

Zobacz też: Xiaomi odpowiada Lenovo na ich wątpliwości dotyczące składanego telefonu

LetsGoDigital na renderach nie umieściło jakichkolwiek aparatów. Wszystko z powodu tego, że umiejscowienie ich wydaje się wyjątkowo trudne. Oczywiście gdyby ramki były większe to oczko (lub oczka) mogłoby znaleźć się nad samym wyświetlaczem, ale na tą chwilę nie możemy jednoznacznie stwierdzić jak chiński producent będzie chciał to rozwiązać w rzeczywistości. Kiedy możemy spodziewać się premiery składanego smartfona Xiaomi? Plotki mówią o drugiej połowie 2019 roku, ale data ta nie została w jakikolwiek sposób potwierdzona. Nowy typ ekranów nie jest czymś z czym producenci mają doświadczenie, a co za tym idzie ciężko powiedzieć z iloma problemami będzie musiało się jeszcze uporać Xiaomi. Bez wątpienia to właśnie telefon chińskiego producenta wydaje się jednym z najciekawszych urządzeń tego typu. Z niecierpliwością czekamy na premierę!

Co myślicie o tak wyglądającym składanym smartfonie Xiaomi? Czy nowy typ telefonów ma waszym zdaniem sens? Zapraszamy do dyskusji!