Xiaomi rzeczywiście ma składany telefon!

Xiaomi rzeczywiście ma składany telefon!

Jakiś czas temu pojawiło się wideo, gdzie był ukazany składany smartfon Xiaomi. Nic jednak nie było potwierdzone, więc podchodzono do tego bardziej jako plotki, fanowskiego projektu. Jak się okazuje, takie urządzenie powstało naprawdę!

Chińczycy chcą być lepsi

Jak się okazuje, rzeczywiście składany smartfon pomarańczowego giganta będzie inny, niż znane nam dotychczas projekty. Zapewne jak słyszycie o takim sprzęcie, to macie przed oczami telefon, który składa się wpół. Właśnie tym różni się projekt, choć teraz właściwie należy mówić już o prototypie. Otóż, da się go złożyć z lewej, jak i z prawej strony. Skąd w ogóle wiemy, że on istnieje? W sieci pojawiło się wideo, na którym widać go w rękach Bin Lina, prezesa Xiaomi.

https://www.facebook.com/XiaomiPoland/posts/636896253393866

Tak jak składane smartfony niespecjalnie mnie interesują, tak jest to ciekawsze względu na wyjątkowość pomysłu. Lin Bin mówi, że projektanci musieli mocno się wytężyć, by pokonać różne przeszkody, które uniemożliwiałyby jego istnienie. Na filmie można też zauważyć, iż przycisk power jest umiejscowiony na górnej krawędzi, gdy jest on złożony. Nieznana jest jego rozdzielczość, choć są domysły, iż po rozłożeniu ma on przekątną ekranu równą około 6 cali. Oczywiście jest to tylko oszacowana wielkość na podstawie tego, iż dolna krawędź ma długość taką, jak rozstaw kciuka i małego palca. Po złożeniu może mieć mniej więcej 3 cale. Uważam, że może to być nie tylko dobry wybór dla tych, co potrzebują dużej przestrzeni roboczej, ale i dla tych, co lubią kompaktowe smartfony.

Zobacz też: Motorola RAZR ma powrócić w tym roku jako składany smartfon

składany xiaomi

Nietrudno zauważyć, że era małych ekranów już dawno odeszła w zapomnienie. Jeśli rzeczywiście złożony Xiaomi Dual Flex lub MIX Flex, bo tak może się on nazywać, będzie miał taką przekątną ekranu, to będzie to tak naprawdę uniwersalny smartfon. Jeśli chodzi o specyfikację, to nie znamy żadnych konkretów. Oczekuje się, że będzie on napędzany Snapdragon 855 wraz z 8 GB RAMu. Jednakże, w niedalekiej przyszłości, bowiem już 24 lutego, na targach MWC 2019 Xiaomi zapowiedziało jego prezentację.

Nie wiem jak wy, ale jestem mega ciekaw tego, co finalnie pokaże Xiaomi. A was też to interesuje?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!