Xiaomi odpowiada Lenovo na ich wątpliwości dotyczące składanego telefonu

lenovo cplus
Lenovo CPlus

Wczoraj opisywaliśmy Wam sytuację, w której Lenovo podważyło fakt, iż elastyczny telefon Xiaomi jest pierwszym składanym podwójnie telefonem. To Lenovo CPlus miał być pierwszym tego typu urządzeniem.

Xiaomi uważa, że ciężko zapracowało na swój własny sukces

Pomarańczowi poczuli się najwyraźniej dotknięci słowami Lenovo, które wyraźnie zanegowało ich sukces w postaci zaprezentowania prototypu pierwszego podwójnie składanego telefonu. W tym celu wydali specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia, że składany smartfon kosztował ich wiele pracy. Kluczowy element, czyli elastyczny ekran powstaje przy współpracy Xiaomi z ich dostawcą ekranów. Poza tym cała konstrukcja wraz z mechanizmem są niezależnie opracowywane przez inżynierów Xiaomi. Przygotowano też specjalną wersję MIUI przystosowaną do pracy na zginanych urządzeniach.

Oczywiście składany telefon nie powstał tak hop-siup. Wydanie prototypu poprzedziło wiele badań i eksperymentów dotyczących pojedynczego zginania, podwójnego zginania oraz formy tabletu. Prawdziwe wyzwanie stanowił solidny mechanizm składania, który pozwoli elastycznemu ekranowi wytrzymać obciążenia mechaniczne.

xiaomi składany telefon

Każda innowacja jest wynikiem wspólnych, skumulowanych wysiłków partnerów łańcucha dostaw i producenta urządzenia w zakresie badań i rozwoju. Błędem jest myślenie, że opracowanie elastycznego ekranu pozwala na błyskawiczne skonstruowanie składanego telefonu. Dlatego już niejednokrotnie widzieliśmy elastyczne ekrany, a smartfony z nimi powstają dopiero 2019 roku. Xiaomi uważa, że ​​innowacyjne produkty i wspaniałe wrażenia użytkownika są możliwe dzięki solidnej współpracy i udziałowi wszystkich stron, a każdy segment łańcucha przemysłowego ma swój wkład w sukces.

Zobacz też: Plotki sugerują, że Xiaomi Mi 9 zobaczymy na targach MWC 2019. Czego byście od niego oczekiwali?

Jestem ciekaw czy Lenovo ponownie podejmie temat składanego telefonu Xiaomi lub wyda w tym roku podobny produkt od siebie. Elastyczny telefon pomarańczowych nie trafił jeszcze do sprzedaży, więc konkurencja może pokazać, że nie jest jedynie “mocna w gębie”. Tym bardziej, że w tym roku wielu producentów postanowiło zaprezentować swoje telefony przyszłości.

Zgadzacie się ze słowami Xiaomi? Co sądzicie o ich podwójnie składanym telefonie? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!