Masz ten system operacyjny? Aktualizacja jest wymagana! [Fedora 36]

Fedora 36

Użytkownicy systemu operacyjnego Fedora 36 powinni już teraz rozglądać się za opcją aktualizacji. Za kilka dni ten system przestanie być wspierany.

Fedora 36 do kosza – czas na aktualizację

Użytkownicy systemu Fedora 36 muszą zareagować. Otóż już 16 maja zakończy się okres wsparcia dla tego OS-a. System ten został opublikowany 10 maja, a więc czas wsparcia wynosił właśnie rok. W międzyczasie pojawiła się Fedora 37, jak i Fedora 38.

Dlaczego nie warto korzystać z systemu oznaczonego jako End of Life? Fedora wyjaśnia:

Zdecydowanie odradza się uruchamianie wydania EoL na jakimkolwiek systemie produkcyjnym lub jakimkolwiek systemie podłączonym do publicznego internetu. Nigdy nie należy pozwalać, aby produkcyjne wdrożenie Fedory osiągnęło koniec życia.

Brak wsparcia oznacza brak aktualizacji zabezpieczeń i innych poprawek. Sam mam jeden komputer z Fedorą 36 i chyba faktycznie to czas na wykonanie aktualizacji. Mam same pozytywne doświadczenia z wykonywaniem tak dużych uaktualnień i pewnie podobnie będzie i w tym przypadku.

Fedora 36
Fedora 36

Fedora 36 pojawiła się rok temu i zaoferowała środowisko GNOME 42, które na dobre wniosło GTK4 do systemu operacyjnego Linux. Była to zarazem naprawdę spora zmiana, która do dzisiaj jest rozwijana – w GNOME 43 i GNOME 44.

Fedora 37 z GNOME 44 będzie wspierana do 14 listopada 2023 roku. Jeśli więc korzystasz z Fedory 36, to lepiej wykonać update do Fedory 38, której okres wsparcia kończy się za rok, 14 maja 2024 roku.

Źródło: OMG!Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!