System Fedora 37 zainstalujemy na Raspberry Pi 4!

Raspberry Pi 4
Raspberry Pi 4

Od niedawna możemy cieszyć się Fedorą 36. Jak się jednak okazuje, Fedora 37 przyniesie nam nowość w postaci wsparcia dla Raspberry Pi 4.

Fedora 37 na Raspberry Pi 4

Fedora to system operacyjny typu Linux, który aktualnie jest nazywany “nowym standardem”. Po tym jak Ubuntu stało się mniej lubiane, fani zaczęli szukać czegoś ciekawego i równie przyjaznego. I tym właśnie stała się Fedora, która – przynajmniej według mnie – od wydania 34 jest najlepszym OS-em, jaki aktualnie można zainstalować. Głównie dzięki dużej stabilności, ale też dostępie do nowoczesnych technologii.

Jak się okazuje, deweloperzy Fedory chcą, aby Fedora 37 była oficjalnie dostępna na komputer Single-Board Raspberry Pi 4. odpowiedni obraz systemu miałby się pojawić jeszcze w tym roku. Warto jednak dodać, że status prac jest na poziomie “propozycji”. Nie wiemy czy finalnie Fedora Workstation trafi na RPi 4.

Raspberry Pi 4
Raspberry Pi 4

Warto jednak zaznaczyć, że na Raspberry Pi 4 pojawia się coraz więcej systemów operacyjnych ze środowiskami graficznymi. Mowa tu chociażby o Ubuntu czy Pop!_OS. RPi 4 to na tyle wydajny komputer, że w miarę daje sobie radę. Nadal jednak moim zdaniem główne wykorzystanie tego sprzętu to nie jest PC, a projekty IoT czy sieciowe.

Źródło: OMG!Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!