Pop!_OS trafi na Raspberry Pi 4! To może być ciekawa propozycja

pop os aktualizacja

Muszę przyznać, że Pop!_OS stał się moim ulubionym systemem. Korzystam z niego niemalże nieprzerwanie od roku i po prostu wiernie mi służy – w pracy, w nauce i rozrywce. Jak się okazuje, Pop prawdopodobnie zainstalują nawet użytkownicy komputerów Raspberry Pi!

Pop!_OS na Raspberry Pi to bardzo możliwy scenariusz

Aktualnie Pop!_OS instaluję na niemalże każdym komputerze, z którego muszę korzystać. Używałem go na AiO Acera, którego test macie >>tutaj<< oraz na ThinkPadzie X1 Carbon, a już od roku mam go na swoim prywatnym ThinkPadzie E480. Może nie jest to najlepszy na świecie wybór – wszak GNOME (bez Waylanda) mocno obciąża słabiutki układ Intel UHD 620, ale ten system po prostu działa, oferuje wiele ważnych elementów na dzień dobry (w tym świeżutkie sterowniki NVIDIA) i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Po prostu jest taki stały i nie muszę się obawiać nagłego problemu.

Pop!_OS 21.04
Pop!_OS 21.04

Jak się okazuje, System76 – twórcy Popa – testują swój system operacyjny na Raspberry Pi. Jest to bardzo ważne, bowiem do tej pory Pop!_OS był dostępny tylko na procesory x86. Teraz jednak rozpocząłby swoją karierę w świecie ARM. Jeden z twórcom wrzucił tweet z neofetch, który ukazuje specyfikację komputera Raspberry Pi 400.

Pop!_OS (który to bazuje na Ubuntu) może być kolejnym pełnym systemem, który trafi na nowy sprzęt Raspberry Pi 4. Zapewne takie rozwiązanie spodoba się osobom lubiącym środowisko COSMIC (zmodyfikowane GNOME), które daje dostęp do tilingu, czyli układania okien w kafelki w pełni automatycznie. Niestety, nic więcej nie wiemy na temat tego projektu, jednak zapewne w niedalekiej przyszłości twórcy zdecydują się na opublikowanie kolejnych ważnych informacji.

Źródło: @jeremy_soller

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!