Fedora 39 może zaoferować nowy instalator systemu

Huawei MateBook D 16 2022 - Fedora 36 - neofetch
Huawei MateBook D 16 2022 – Fedora 36 – neofetch

Fedora 39 może wnieść całkiem sporą zmianę. Mowa tu o nowym instalatorze systemu opartym o technologie webowe.

Nowy instalator w systemie Fedora 39?

Nowy instalator systemu dla Fedory był zapowiadany od dawna. Aktualny instalator uważany jest za naprawdę przeciętny i odświeżenie byłoby dobre. Jak wiemy, nowa aplikacja miałaby być oparta o technologie webowe, co ułatwi rozwój i przenośność.

Jak wynika z nowych informacji, Fedora 39 może zaoferować nowy instalator systemu. W zasadzie dalej będzie to instalator Anaconda, ale z interfejsem napisanym z użyciem technologii webowych. Co ważne, to nie oznacza, że instalacja będzie wymagała połączenia z internetem. Nowy instalator ma pozwolić pozbyć się starych technologii i problemów, ale nie zabierze nam funkcji.

Nowy, webowy interfejs instalatora to nie tylko zmiana technologii interfejsu użytkownika, która opiera się na frameworkach React i Cockpit, ale także całkowita zmiana doświadczeń. Nowy interfejs użytkownika stara się być łatwiejszy w użyciu, usuwając większość zawiłości, ale nadal pozostawiając możliwości zrobienia wszystkiego, czego możesz potrzebować. Staramy się osiągnąć stan, w którym nawet użytkownicy, którzy nie mają wcześniejszego doświadczenia z systemem operacyjnym Linux, będą mogli płynnie przeprowadzić instalację.

Nowy instalator Fedory
Nowy instalator Fedory

Fedora nie jest jedynym systemem myślącym nad migracją na technologie webowe. Podobny krok przewiduje także openSUSE.

Źródło: OMG!Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!