Fedora Linux 39 opóźniona! Premiera dopiero w następnym tygodniu

Acer Aspire 3 2023 - A315-24P-R7V1 - Fedora 37 - Bootowanie z Pendrive

Fedora Linux 39 ma wnieść sporo nowości, w tym świeżutkie GNOME 45. Jednak twórcom nie udało się wydać systemu zgodnie z założonym regulaminem.

Fedora Linux 39 opóźniona o kilka dni

Warto na początku sobie wyjaśnić, że podawane terminy przez twórców Fedory nie są sztywne. To znaczy, że jeśli pojawi się jakiś problem, to twórcy są gotowi wstrzymać się z danym uaktualnieniem, aby być pewnym, że wydawany produkt jest kompletny. Tak stało się już w przeszłości i niektóre edycje Fedory były o kilka dni opóźniane. Stało się też tak i teraz.

Fedora 39 beta
Fedora 39 beta

Otóż Fedora Linux 39 miała zostać wydana 24 października 2023 roku. To jednak nie miało miejsca. Powodem jest znalezienie poważnych problemów, które muszą zostać rozwiązane.

Pojawiły się 4 problemy, które blokują wydanie aktualizacji. Są to rzeczy związane z modułami mutter, shim i uboot-tools. Warto dodać, że bug 2241632 dot. Mutter już został prawie załatany, to znaczy trwają testy i przenoszenie rozwiązania z gałęzi testowej do stabilnej.

Fedora 39 beta
Fedora 39 beta

Aktualnie twórcy celują w nowy termin publikacji Fedory 39 i jest to 31 października 2023 roku, czyli w przyszły wtorek. Myślę, że warto te kilka dni poczekać, aby na start dostać lepszy system.

Źródło: linuxiac.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!