Files by Google z ciemnym motywem. To kolejna aplikacja giganta z tym udogodnieniem

Files by Google z ciemnym motywem. To kolejna aplikacja giganta z tym udogodnieniem

Google ostatnimi czasy regularnie wprowadza ciemny motyw do swoich aplikacji i możemy się nim cieszyć w Google Keep, Youtube oraz w przeglądarce Chrome Canary. Tym razem zawitał on do menadżera plików Files by Google.

Files by Google to kolejna aplikacja od giganta z ciemnym motywem

Obecnie dosyć trudno jest mi znaleźć odpowiedni menadżer plików, tym bardziej jak ES File Explorer okazał się nie być zbyt wiarygodną aplikacją. Na szczęście do Sklepu Google Play dodawanych jest coraz więcej tego typu programów i dobrą alternatywą okazuje się być Files by Google.

Warto sprawdzić: Sprawdzamy Spotify Lite… na Moto G z 2013 roku

Gigant nie wytrzymał i pochwalił się nam wynikami, które to wykręca ich produkt kryjący się pod nazwą Files by Google. Otóż jak się okazuje, aplikacja ta ma miesięcznie 100 milionów użytkowników, którzy bardzo chętnie wykorzystują ją do czyszczenia telefonu i przeglądania plików. Na całym świecie około 8 gigabajtów przestrzeni dyskowej co każdą sekundę jest zwalniana dzięki właśnie tej aplikacji. Co równie ciekawe, Files by Google zostało stworzone z myślą o tanich, niezbyt wydajnych smartfonach, jednak szybko znalazła ona fanów wśród właścicieli urządzeń z segmentu premium.

Files by Google z ciemnym motywem. To kolejna aplikacja giganta z tym udogodnieniem
(fot. Google)

Google również wprowadza wiele ciekawych nowości do swojego produktu. Jedną z nich jest ciemny motyw, który znacznie ułatwi korzystanie z telefonu nocą oraz zaoszczędzi trochę baterii – o ile masz smartfon z ekranem AMOLED. Kolejnym fajnym dodatkiem jest wewnętrzny odtwarzacz muzyczny, którego interfejs przypomina ten ze Spotify Lite.

Przeczytaj także: Google znacznie ulepsza tryb ciemny w Chrome Canary

Files by Google to kolejna aplikacja od giganta, która została wyposażona w ciemny motyw. Tym możemy cieszyć się również w menadżerze notatek Google Keep czy w testowej wersji przeglądarki Chrome, gdzie tryb ciemny zmienia kolory nie tylko samej aplikacji ale również witryn internetowych.

Używacie Files by Google? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!