Premiera OPPO Find N czai się tuż za rogiem. To może być pierwszy składany smartfon dla mas!

Premiera OPPO Find N czai się tuż za rogiem. To może być pierwszy składany smartfon dla mas!

Find N to pierwszy składany smartfon OPPO, który powstawał i był dopracowywany aż przez cztery lata. Co prawda jego premiera odbędzie się za kilka dni, ale już teraz producent za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępnił wideo promocyjne pokazujące nadchodzące urządzenie. 

Czym nas zaskoczy OPPO Find N?

Jak wspomniałem, OPPO ma za sobą 4 lata pracy i 6 generacji prototypów. W 2020 roku na czele projektu stanął Pete Lau, współzałożyciel i prezes OnePlusa oraz dyrektor ds. produktu w OPPO, który sugeruje, że model ten ma pomóc w rozpoczęciu nowej ery smartfonów. Pete Lau mówi:  

 Nieważne, czy mówimy o szybkim ładowaniu, wysokich częstotliwościach odświeżania, mobilnej fotografii z aparatami o różnej długości ogniskowej, czy o łączności 5G, rozwój smartfonów osiągnął poziom, który wymaga nowych sposobów myślenia i nowego podejścia aby pozostać innowacyjnym.

Według deklaracji, w nadchodzącym smartfonie zostało rozwiązanych kilka problemów składanych smartfonów, w tym zagięcie biegnące przez środek ekranu oraz ogólne problemy z wytrzymałością. Na oficjalnych grafikach można zauważyć, że sama konstrukcja mocno będzie przypominać Huaweia Mate X2, Samsunga Galaxy Z Flip 3 czy też Galaxy Z Fold 3. Zdaje się jednak, że Find N ma inne proporcje i po złożeniu jest nieco szerszy niż urządzenia konkurencji. 

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to do sieci wyciekło właśnie kilka ciekawych szczegółów na jej temat. Nadchodzący smartfon ma oferować wyświetlacz LTPO z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888, aparat głowny Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpx oraz akumulator o pojemności 4500 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 33W i bezprzewodowego o mocy 15W.

Na ten moment nie wiemy nic więcej o pierwszym składanym smartfonie OPPO. Producent poinformował jedynie, że OPPO FInd N zostanie pokazany światu 15 grudnia bieżącego roku, podczas trwania dwudniowego wydarzenia INNO DAY

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!