Firefox 83 już jest wprowadza między innymi tryb HTTPS-Only

Firefox

Mozilla Firefox to jedyny prawdziwy konkurent dla Google Chrome i bardzo cieszę się, że nadal jest rozwijany, a dodawane do niego funkcje są bardzo przydatne. Przeglądarka właśnie doczekała się aktualizacji do wersji 83.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to świetny i rozbudowany produkt. Ostatnio nawet przetestowałem Firefox Beta na Androida i bardzo mi się spodobał (więcej dowiecie się >>stąd<<).

Warto przeczytać: Zła wiadomość dla fanów Mozilli. Firma pozbywa się dwóch usług

Mozilla Firefox 83

Nowa wersja Firefoxa wprowadza coś na wzór wtyczki HTTPS Everywhere, a dokładnie chodzi tutaj o HTTPS-Only. Jest to specjalne rozszerzenie, które wymusza tryb połączenia szyfrowanego na każdej odwiedzanej stronie. Dla osób chcących zachować wysoki poziom bezpieczeństwa jest to podstawowa funkcja, z której powinni korzystać. Rozszerzono również możliwości trybu Picture-in-Picture, w którym od teraz możemy przewijać nagranie za pomocą odpowiednich skrótów klawiszowych.

Ważną nowością jest również możliwość wypełniania formularzy w dokumentach z rozszerzeniem PDF. Poprawiono także silnik odpowiedzialny za JavaScript, dzięki czemu strony mają wczytywać się nawet o 15% szybciej, a użycie pamięci ma spaść o 8%. Dodano również możliwość wyłączenia treści sponsorowanych w Pocket. Użytkownicy macOS oraz Windowsa dostali możliwość powiększenia strony za pomocą gestu uszczypnięcia na touchpadzie.

Firefox 83 już jest wprowadza między innymi tryb HTTPS-Only
(fot. OMG!Ubuntu)

Najnowsza aktualizacja jest już dostępna. W przypadku Windowsa uaktualnienie możecie wymusić z poziomu ustawień przeglądarki. Na Linuxie natomiast stosowną aktualizację znajdziecie w wybranym menedżerze pakietów.

Korzystacie z Firefoxa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!