Firefox 86 już jest! Co nowego dodano?

Firefox
Logo Firefoxa

Mozilla Firefox to jedyny prawdziwy konkurent dla Google Chrome i bardzo cieszę się, że nadal jest rozwijany, a dodawane do niego funkcje są bardzo przydatne. Przeglądarka właśnie doczekała się aktualizacji do wersji 86.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to świetny i rozbudowany produkt. Ostatnio nawet przetestowałem Firefox Beta na Androida i bardzo mi się spodobał (więcej dowiecie się >>stąd<<).

Warto przeczytać: Firefox będzie miał nowy wygląd, który jest… dziwny

Mozilla Firefox 86

Firefox właśnie został zaktualizowany do wersji 86. Najważniejszą nowością jest rozszerzony tryb Picture-in-Picture, który jest jedną z flagowych funkcji przeglądarki Mozilli. Od teraz PIP może wyświetlać wiele nagrań jednocześnie w różnych oknach. Co ciekawe, każde z okien reaguje na skróty klawiszowe, dzięki czemu obsługa jest o wiele przyjemniejsza.

firefox
(fot. OMG!Ubuntu)

Firefox 86 to także Total Cookie Protection we wbudowanym w przeglądarkę trybie ścisłym. Funkcja ta przypisuje każdej odwiedzanej witrynie osobny “plik cookie”, który zapobiega wykorzystywaniu tych plików do śledzenia użytkownika na przeróżnych stronach internetowych. Ponadto wprowadzono przyspieszenie GPU do canvas i WebGL, tryb czytania w lokalnych plikach HTML i wiele innych ulepszeń.

Najnowsza aktualizacja jest już dostępna. W przypadku Windowsa uaktualnienie możecie wymusić z poziomu ustawień przeglądarki. Na Linuxie natomiast stosowną aktualizację znajdziecie w wybranym menedżerze pakietów.

Korzystacie z Firefoxa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!