Firefox 87 już jest. Zmiany są niewielkie ale przydatne

Firefox

Mozilla Firefox to jedyny prawdziwy konkurent dla Google Chrome i bardzo cieszę się, że nadal jest rozwijany, a dodawane do niego funkcje są bardzo przydatne. Przeglądarka właśnie doczekała się aktualizacji do wersji 87.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to świetny i rozbudowany produkt. Ostatnio nawet przetestowałem Firefox Beta na Androida i bardzo mi się spodobał (więcej dowiecie się >>stąd<<).

Warto przeczytać: Firefox będzie miał nowy wygląd, który jest… dziwny

Mozilla Firefox 87

Nowa aktualizacja Firefoxa to przede wszystkim poprawki ścisłego trybu ochrony użytkownika. Do tej pory funkcja ta mogła negatywnie wpływać na poprawność wyświetlania stron. Wersja 87. przeglądarki ma te problemy naprawić dzięki usłudze SmartBlock, która sprawia, że strony ładują się i poprawnie, i szybko. Dodano również nową politykę odsyłaczy HTTP.

Zmiany dostrzeżemy też w funkcji wyszukiwania (Ctrl+F). Od teraz włączając opcję Wyróżnianie wszystkich, która podkreśla wszystkie wyszukane frazy na stronie, na pasku przewijania zauważymy drobne zaznaczenia mówiące gdzie na stronie dane frazy występują. Niestety, z jakiegoś powodu usunięto skrót klawiaturowy, dzięki któremu klawisz Backspace działał jako przycisk wstecz. Niegdyś funkcja ta zniknęła z Chrome’a, a dzisiaj żegnamy się z nią w Firefoxie. Ponadto od teraz możemy sterować multimediami za pomocą klawiatury, a także usunięto pewnie elementy z Biblioteki oraz uproszczono menu Pomocy.

Jak widać, aktualizacja do Firefoxa 87 nie wnosi wiele, jednak może okazać się naprawdę przydatna. Oczywiście najnowsze uaktualnienie jest już dostępne. W przypadku Windowsa aktualizację możecie wymusić z poziomu ustawień przeglądarki. Na Linuxie natomiast stosowny update znajdziecie w wybranym menedżerze pakietów.

Korzystacie z Firefoxa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!