Firefox dla Androida dodaje nowe rozszerzenia!

Firefox

Użytkownicy wersji mobilnej przeglądarki Firefox, mogą już się cieszyć z nowych rozszerzeń, głównie z dziedziny zabezpieczeń.

Bezpieczeństwo i wygoda

Firefox wciąż pozostaje jedną z niewielu przeglądarek internetowych, które stawiają bardzo duży nacisk na to, aby dawała ona maksimum prywatności i bezpieczeństwa użytkownikom. Ostatnie miesiące nie należały do najbardziej udanych w tej sprawie, głównie przez wycieki z wielu innych aplikacji przeznaczonych do przechowywania haseł. Firefox wciąż stoi twardo na czele najpopularniejszych rozwiązań w tej kwestii, dlatego tym bardziej powinna nas cieszyć możliwość skorzystania z aż trzech nowych rozszerzeń: Firefox Relay, ClearURL oraz ReadAloud.

Firefox dla Androida dodaje nowe rozszerzenia!
Źródło: androidpolice.com

Firefox Relay

Firefox Relay, w dużym skrócie, ma za zadanie ukrycie naszej prawdziwej tożsamości podczas korzystania z poczty elektronicznej. Jest to pożądana funkcja wśród osób, które często zakładają konta na różnego typu stronach i nie chcą, aby ich dane były narażone na wyciek. To rozszerzenie jest dobrze znane z desktopowych wersji przeglądarki, która umożliwia korzystanie ze swoich możliwości od ponad roku. Teraz w końcu pojawi się na wersjach mobilnych.

Firefox dla Androida dodaje nowe rozszerzenia!
Źródło: androidpolice.com

ClearURL

ClearURL to rozszerzenie pozwalające na skracanie adresów URL, poprzez usunięcie z nich wszystkich znaków służących do namierzania aktywności w sieci. Świetnie sprawdziło się w wersjach desktopowych, udowadniając, że potrafi sobie poradzić nawet z Facebookiem.

Firefox dla Androida dodaje nowe rozszerzenia!
Źródło: androidpolice.com

ReadAloud

Ostatnim rozszerzeniem dodanym do wersji Firefoxa dla Androida jest ReadAloud. Jego działanie jest bardzo proste i sprowadza się do przełożenia tekstu dostępnego na stronie internetowej na mowę. Dzięki temu możemy odsłuchać wszystkie informacje, bez potrzeby zwracania uwagi na ekran smartfona. Szczególnie przyda się to np. podczas prowadzenia auta i jazdy na rowerze.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!