Firefox Send powróci, ale w… Thunderbirdzie!

Firefox Send
Firefox Send

Firefox Send to była prosta usługa , która pozwala na wygodne udostępnianie plików. Niestety, już kilka lat temu została wygaszona, ale jak się okazuje, powróci, ale nie w przeglądarce Firefox.

Firefox Send powróci w aplikacji Thunderbird

Jak wynika z informacji podanej w najnowszym odcinku ThunderCast, czyli podcastu, w którym opowiada się o aplikacji Thunderbird, usługa Firefox Send zostanie przywrócona, tylko nie w przeglądarce Firefox, a właśnie w Thunderbirdzie.

Firefox Send to była usługa, która pozwalała nam w łatwy sposób wykonać upload wybranego pliku, a następnie udostępnić naszemu znajomemu, za pomocą odpowiedniego linku. Co ważne, pliki były szyfrowane i zabezpieczone hasłem. Ta prosta usługa chmurowa to często jedyne co potrzebujemy, aby łatwo dzielić się danymi. Jednakże w 2020 roku Mozilla zamknęła swój serwis, tym samym zabijając Firefox Send.

Firefox Send ma powrócić w Thunderbirdzie (kliencie poczty), ale nie wiemy jak dokładnie ma funkcjonować. Podobno wykorzystywanie ma być bardzo proste i przyjemne. Twórcy Thunderbirda chcą część usług przenieść na serwery, aby ułatwić nam życie codzienne. Zapewne za jakiś czas zobaczymy ile usługa będzie kosztować (o ile będzie płatna) oraz faktycznie w jakiej formie zostanie zaimplementowana. Twórcy zaznaczyli także, że trwają działania mające na celu przygotowanie Thunderbirda na system iOS.

Źródło: ThunderCast

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!