Flagowy OnePlus 10R z układem MediaTek? Są na to szanse

OnePlus 9RT
OnePlus 9RT

Jeszcze kilka lat temu MediaTek nie miał zbyt dobrej opinii wśród fanów smartfonów. Teraz jednak jest kompletnie inaczej, a układy Dimensity zaskakują możliwościami. Ba! Sam korzystam z Dimensity 1200 AI i sobie chwalę. Jak się okazuje, flagowy OnePlus 10R może zaoferować układ MediaTeka.

OnePlus 10R może zaoferować układ MediaTek Dimensity 9000

Oczywiście OnePlus już wcześniej stosował procesory MediaTek. Taki OnePlus Nord 2 właśnie ma Dimenisty 1200 i to połączenie okazało się być całkiem udanym. Jednak gigant nie robił tego w tych największych flagowcach, a jak się okazuje, OnePlus 10R ma mieć właśnie nowy układ MediaTeka.

Mowa tu o MediaTeku 9000, czyli nowym flagowym układzie producenta, który wydajnościowo ma przegonić nawet Snapdragona 8 Gen1, a nawet prawie dogonić Apple A15 Bionic. Jak mówią plotki, to właśnie ten SoC trafi do OnePlusa 10R, którego premiera może odbyć się już niedługo.

OnePlus Nord2 5G OnePlus Nord 2
OnePlus Nord 2 5G

Dla przypomnienia, linia “R“, to specjalne smartfony OnePlusa, które zazwyczaj kierowane są na rynek azjatycki. Pozostałe modele, czyli OnePlus 10 i OnePlus 10 Pro oferują Snapdragona 8 Gen1. To właśnie też te dwa telefony trafią na polski rynek. Warto jednak dodać, że krąży plotka mówiąca, że wszystkie modele miały mieć MediaTeka, ale problemem stały się niektóre pasma 5G, które nie są globalnie wspierane.

A szkoda, bo taki flagowiec z MediaTekiem na pokładzie byłby ciekawym odświeżeniem na rynku. Bo póki co, niemalże wszystkie smartfony oferują ten sam procesor, czyli Snapdragon 8 Gen1. A to po prostu robi się… nudne.

Źródło: Androidcentral

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!